“A rose by any other name would smell as sweet”, або “Царство Флори” у музеї Ханенків

На весні природа прокидається не тільки під сонцем, але і у темних музейних залах. В’юнки та лози сплелися візерунками у залах будинку Ханенків, квіти вплелися у волосся прекрасних дів. У залі навіть можна відчути весняні аромати.

Виставку відкриває 5-й сонет Шекспіра: “Нехай під снігом квіти і трава: Пропав лиш блиск, але душа жива”. Концепт виставки – весняне свято Флоралії на честь римської богині весни Флори. Барвистими квітами прийнято було прикрашати все навколо: від бенкетних столів до власного волосся. Ця традиція видозмінювалася та знаходила своє відображення у роботах митців. 

Деякі твори уперше з’явилися на виставці після реставрації. Так, у першому залі родзинкою став барельєф “Офелія” (Сара Бернар зазначена автором якого). Також особливими є портрет Сюзанни Лотаринзької та квітковий натюрморт Бартоломео Бімбі. Їх експонують вперше, тож раджу пошукати ці твори у першій залі, спробуйте зробити це не піддивляючись у назви робіт на етикетках. 

This slideshow requires JavaScript.

Хоча далеко не всі дівчата полюбляють квіти, навіть скептичні дами будуть вражені та натхнені весною та царством Флори.

Квіти у мистецтві також можна відшукати і у постійних експозиціях, а також у ряді інших художніх музеїв та галерей. Але раджу запитати у співробітників музею куди потраплять шедеври з експозиції, адже коли-небудь до їх споглядання захочеться повернутися. Наприклад, у листопаді…

“Царство Флори” з 10 березня до 31 травня 2017 року

Музей Ханенків, м. Київ, вул. Терещенківська 15-17

ГОДИНИ РОБОТИ МУЗЕЮ
ср, чт, пт, сб, нд – 10:30 до 17:30
пн, вт – вихідні

АДРЕСА: Україна, м. Київ,
вул. Терещенківська, 15-17

Фотографувала та надихалася Дарія Сухоставець. Моделлю та компанією була Аліса Семенова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *