9 ночей у музеях Києва – 2017: Що ми робимо у темряві

“Ніч у музеї” – це світовий тренд. Вечірки, екскурсії з каганцями, бали та вечері – все, що завгодно, аби не шкодило колекціям. Цієї чарівної музейної ночі, що буває лише раз на рік можна перетворитися на один з експонатів, зануритися у давні та далекі світи. Такий-собі Хеллоуін у музеї, адже в образі святкувати завжди цікавіше. Цьогоріч темою Всесвітнього дня музеїв стала “Суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване”, а що краще сховає історію ніж темні убрання ночі? 

“Нічний ХЛАМ”

ночной хлам

Де: Музей-квартира Павла Тичіни, вул. Терещенківська, 5

Коли: 20 травня, початок о 21.00

Вартість: 200 грн.

Музей-квартира П. Тичини пропонує відкрити найцікавіші сторінки культурного життя Києва 1920-1930-х рр. На театралізований квартирник до модерніста П. Тичини запрошено велику кількості знаменитостей з усього світу. Тільки цієї ночі музей перетвориться на клуб для богеми, де відпочиватимуть, дискутуватимуть, сміятимуться художники, літератори, актори та музиканти з Києва, Харкова, Москви, Праги, Парижу, Лондона, Нью-Йорку. Кожен відвідувач отримає іменне запрошення з образом, до якого йому доведеться вдатися. Програма триватиме до світанку, з 21.00 до 6.00, і включатиме в себе настільні ігри, словесні шаради, театралізовані дійства та повний релакс під живу музику, німе кіно та спілкування в невимушеній атмосфері. Також у програмі пішохідна екскурсія від Павла Тичини, який покаже Вам інтимний Київ 1920-1930-х рр.

Ніч у Музеї. Театр «Маскам Рад» і Київська Фортеця

капонір

Де: Театр «Маскам Рад» і Київська Фортеця, Госпітальна, 24А

Коли: 18 травня, 19.00

Вартість: 100 грн.

Інтерактивна екскурсія Київською Фортецею “Прогулянка з Бароном і Баронесою фон Мюнхгаузен”.  У програмі святкової екскурсії: ексклюзивний фільм «Барон Мюнхгаузен в Київській фортеці» про пригоди справжнього, а не легендарного Барона Мюнхгаузена, прогулянка Фортецею, танці із баронесою, інтерактивна аудіоекскурсія Косим капоніром (що б це не означало). І найбільш інтригуюча обіцянка з прес-релізу: “Заходимо до камер для політв’язнів Косого капоніру, включаючи камеру смертників, сидимо в цій кареті смертників, торкаємось речей політв’язнів, які зберегли їх дух”.

“Про що скриплять музейні скрині” Ніч у музеї декоративно мистецтва

прикладне мистецтво

Де: Національний музей народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9

Коли: 18 травня, з 14.00 до 19.00

Вхід вільний

Не зовсім ніч, але таємнича подорож у царство справжні скарбів України. У програмі презентація фільму «Катерина Білокур», який був створений в рамках документально-художнього циклу пізнавальних програм «Ніч у музеї». Кожна програма цього циклу – це розповідь про окремий музейний експонат, його автора, власну історію та мистецьку цінність. Також на відвідувачів чекають
зустріч з авторським колективом проекту, перформанс «Про що скриплять музейні скрині», дефіле в авторських костюмах студентів спеціалізації «Художнє моделювання костюма» Державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука. Участь у заході бере гурт «Божедари».

Ніч у музеї Івана Гончара

гончар

Де: Музей Івана Гончара, Лаврська 19

Коли: 19 травня, з 21:00 і до світанку

Вхід вільний, нічна екскурсія 50 грн.

Нічна екскурсія музеєм розповість про ночі, в які взагалі заборонено спати, про роботу, яка виконувалася лише вночі. Лише цієї ночі відвідувачі зможуть почути у стінах музею сороміцькі табуйовані пісні. Протягом Ночі відбудеться презентація сучасних проектів інтерпретації архівів Музею Івана Гончара: арт-бук Ольги Лістуновой та Марка Отога «Грушка» та серія колажів Романа Михайлова.
Танці від вечора і до світанку на подвір’ї Музею Івана Гончара під відкритим небом. Звучатиме музика у виконанні гуртів: Надобридень, US Orchestra (Ukrainska Silska Orchestra), Орелі, Варйон, Хорея козацька. Відвідувачі ночі зможуть зазирнути у козацький побут XVII століття, пізнати звички та звичаї Вільних, побачити детальні реконструкції козацького озброєння та спорядження, поспівати козацьких пісень біля нічної козацької ватри.

«Ніч у музеї» в Національному заповіднику “Софія Київська”

софія

Де: Національний заповідник “Софія Київська”, вул. Володимирська, 24

Коли: 20 травня, з 18.00 до 23.00

Вартість: дорослі – 80 гривень, школярі (студенти) – 40 гривень.

У “Будинку митрополита” на відвідувачів чекає таємниче, майже казкове дійство. Напівосвітлені зали, спеціально підібрана музика, розповідь, від якої неможливо відірватися – все це дозволить перенестися у часі, зануритись у світ кринолінів та турнюрів. Ми підготували мандрівку експозицією Шедеври світового вбрання XVIII – XX століть. Сімейні традиції, експонати якої гармонійно поєднані з розкішним інтер’єром. Розклад Ночі в музеї:
18.00-18.15 – виступ театру історичного танцю «Алентрада»
18.30-19.30 – авторська екскурсія директора «Музею моди» Марини Іванової для всієї родини під назвою ” Модні мами і модні діти три століття тому”
21.00-22.30 – авторська екскурсія директора «Музею моди» Марини Іванової Європейська мода XVIII – ХІХ століть: від кринолінів до турнюрів
А ще у програмі перегляд фільму з історії європейської моди XVI – XX ст. та фото з модними аксесуарами середини ХХ століття.

Європейська Ніч музеїв у Національному художньому музеї України

худ муз

Де: Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6

Коли: 20 травня, з 20.00 до 23.00

Вхід вільний

Чи може мистецтво буквально ілюструвати історію? Чи у мистецтві важливіший чуттєвий досвід поколінь, стилі різних епох? Як переплітаються, сперечаються і знаходять спільну мову у просторі музею минуле і сучасне, класика й експеримент? Таємниці Ночі у НХМУ створені, щоб насолодитися грою мистецьких форм і людського інтелекту, візуальним мистецтвом і музикою. У програмі демонстрація фільму про непересічного українського художника Федора Тетянича, відомого як Фрипулья; для огляду відкритий виставковий проект ЛЬВІВ: СОЮЗники;  інтелектуальна гра ПРИХОВАНІ ІСТОРІЇ. Музичним супроводом та антуражем вечора стануть акорди групи Shiva the Destructor на галявині перед музеєм.

Ніч з Музеєм

театр муз

Де: Музей театрального, музичного та кіномистецтва, вул. Лаврська, 9

Коли: 20 травня, з 19.00 до 22.00

Вартість: 50 грн.

Подорож алеєю зірок у Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України. А також до видатної події, коли американська кінозірка Норма Толмадж випадково залишила відбиток своєї ступні на незастиглому асфальті, що стало поштовхом до створення у Голлівуді алеї зірок з відбитками долонь.
Ця музейна ніч складатиметься з трьох частин. Спочатку відвідувачі почують невигадані історії про пристрасне життя світових театральних знаменитостей, а також зможуть відчути себе зірками та залишити відбиток на алеї зірок. Згодом можна буде поринути в світ старих кінофільмів. Завершеться все музичним перформансом.

Ніч у музеї сновидінь

сни

Де: Музей сновидінь, вул. Чигорина, 55

Коли: 20 травня, з 20.00 до 22.00

Вартість: 100 грн.

Найнічніший з усіх музеїв – Київський музей сновидінь. Цієї чарівної ночі у ньому будуть розповідати про сни. Буде представлена експозиція постерів-іллюстрацій до книги Зігмунда Фрейда “Тлумачення сновидінь”. Відвідувачі дізнаються про небувалі факти феномену сновидінь, про наукові та філософські теорії, а також зможуть дізнатися значення власних нічних марень.

Скандинавська Ніч

кіев муз

Де: Музей історії Києва, вул. Б. Хмельницького, 7

Коли: 20 травня, з 18.00 до 02.00

Вартість: 100-250 грн.

На трьох поверхах музею, одразу після урочистого відкриття заходу, на вас будуть чекати: дискусії, майстер-класи, лекції з історії та літератури, розповіді про подорожі, про стиль життя скандинавів а також музика, кіно, конкурси з призами та багато інших цікавинок. Окремо зона буде працювати для дітей. В цей вечір можна буде поспілкуватись з норвежцями, данцями і шведами, які в ході різних сесій будуть розповідати про життя своїх країн і відповідати питання. Українки та українці, які жили та навчались у Скандинавських країнах, поділяться досвідом вибудовування людських стосунків за цінностями Скандинавії. Серед іншого ви дізнаєтесь більше про концепцію «рівності» у Скандинавських країнах, що є і однією з характеристик скандинавських суспільств, та про виховання і освіту дітей, які вільні від стереотипів. 

В Україні поки що не практикуються міжмузейнi ночі. Як би було чудово подорожувати в музейну ніч на спеціальному автобусі, на вхід скрізь діяв би єдиний квиток, а ми б не пропустили жодної локації. Але знову доведеться обирати. У будь-якому разі,  щоб ви не обрали – обов’язково дізнаєтеся щось нове. Адже музеї – це найкращий крок до нових знань. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *