Чорне, біле, жіноче, чоловіче: «Крістофер Макос: Доба Енді Воргола»

Зазвичай ми робимо не фотографії, а спогади, тому не варто сміятися з дівчат, що люблять селфі. Вони просто хочуть запам’ятати себе молодими та прекрасними. Свої спогади про Енді Воргола презентував у Києві американський фотограф Крістофер Макос.

 

Это слайд-шоу требует JavaScript.

20 липня 2017 року фонд ІЗОЛЯЦІЯ відкрив виставку Крістофер Макос: Доба Енді Воргола, на якій був присутній і сам знаменитий американський фотограф.

Що ми знаємо про Енді Воргола? — Можливо, він був прибульцем з іншої галактики? Можливо, мав супер сили? Здається, що навіть близькі друзі не змогли б однозначно відповісти на ці питання.

Крістофер Макос попросив, у свою чергу, розпитувати не про культового митця, а про себе. Він розповів, що навчав Енді Воргола фотографувати. Роботи Макоса можна побачити на сторінках Interview, Rolling Stone, House & Garden, Connoisseur, New York Magazine, Esquire, Genre та People, а також у Tate Modern у Лондоні, музеях Whitney і Metropolitan у Нью-Йорку. Вони зберігаються у колекціях більше ніж  100 музеїв світу. І, від 20 липня до 28 вересня, на стінах арт-простору у Києві.

 

Это слайд-шоу требует JavaScript.

Відвідувачам випадає можливість поринути у богемне життя Нью-Йорку 1970-80-х, а також познайомитися з жіночним alter ego Енді Воргола.

«Світлини були створені протягом 48 годин 1981 року в студії Макоса, зображують Енді Воргола у різних жіночих туалетах і зачісках, піднімаючи питання кросдресінгу, рольових ігор та конструювання ідентичності», — розповідають організатори. Цікаво, що портрети не виглядають вульгарно, смішно чи надумано. Автори не намагалися приховати маскулінність героя, ніби навпаки зображали жіночу та чоловічу сутності однієї людини.

 

Это слайд-шоу требует JavaScript.

Ідея серії світлин «Змінений образ» (Altered Image), що були створені разом з Ворголом, не нова. У 1920-х роках фотограф Ман Рей (вчитель Крістофера Макоса) разом з художником Марселєм Дюшаном створили проект «Троянда Севіля«.  Пан Крістофер та пан Енді ж задавали питання «Хто ми насправді такі?».

Програму до виставки можна переглянути тут.

Розклад виставки:
20 липня – 28 вересня 2017, 12:00 – 20:00, без вихідних. Вхід безкоштовний (але варто уточнити перед візитом)

Адреса:
Креативна спільнота IZONE, вулиця Набережно-Лугова, 8

Текст та фото: Дарія Сухоставець

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *