Чорне, біле, жіноче, чоловіче: “Крістофер Макос: Доба Енді Воргола”

Зазвичай ми робимо не фотографії, а спогади, тому не варто сміятися з дівчат, що люблять селфі. Вони просто хочуть запам’ятати себе молодими та прекрасними. Свої спогади про Енді Воргола презентував у Києві американський фотограф Крістофер Макос.

 

This slideshow requires JavaScript.

20 липня 2017 року фонд ІЗОЛЯЦІЯ відкрив виставку Крістофер Макос: Доба Енді Воргола, на якій був присутній і сам знаменитий американський фотограф.

Що ми знаємо про Енді Воргола? – Можливо, він був прибульцем з іншої галактики? Можливо, мав супер сили? Здається, що навіть близькі друзі не змогли б однозначно відповісти на ці питання.

Крістофер Макос попросив, у свою чергу, розпитувати не про культового митця, а про себе. Він розповів, що навчав Енді Воргола фотографувати. Роботи Макоса можна побачити на сторінках Interview, Rolling Stone, House & Garden, Connoisseur, New York Magazine, Esquire, Genre та People, а також у Tate Modern у Лондоні, музеях Whitney і Metropolitan у Нью-Йорку. Вони зберігаються у колекціях більше ніж  100 музеїв світу. І, від 20 липня до 28 вересня, на стінах арт-простору у Києві.

 

This slideshow requires JavaScript.

Відвідувачам випадає можливість поринути у богемне життя Нью-Йорку 1970-80-х, а також познайомитися з жіночним alter ego Енді Воргола.

«Світлини були створені протягом 48 годин 1981 року в студії Макоса, зображують Енді Воргола у різних жіночих туалетах і зачісках, піднімаючи питання кросдресінгу, рольових ігор та конструювання ідентичності», — розповідають організатори. Цікаво, що портрети не виглядають вульгарно, смішно чи надумано. Автори не намагалися приховати маскулінність героя, ніби навпаки зображали жіночу та чоловічу сутності однієї людини.

 

This slideshow requires JavaScript.

Ідея серії світлин “Змінений образ” (Altered Image), що були створені разом з Ворголом, не нова. У 1920-х роках фотограф Ман Рей (вчитель Крістофера Макоса) разом з художником Марселєм Дюшаном створили проект “Троянда Севіля“.  Пан Крістофер та пан Енді ж задавали питання “Хто ми насправді такі?”.

Програму до виставки можна переглянути тут.

Розклад виставки:
20 липня – 28 вересня 2017, 12:00 – 20:00, без вихідних. Вхід безкоштовний (але варто уточнити перед візитом)

Адреса:
Креативна спільнота IZONE, вулиця Набережно-Лугова, 8

Текст та фото: Дарія Сухоставець

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *