Ковчег мистецтва GogolFest: Проект ArkSquat

Що таке мистецтво? Абстрактне поняття? Зайняття для обраних? Зміна світу на краще? Чи на гірше? Хто може бути художником? Де найкраще творити та фантазувати? Уже 7 вересня широкому загалу буде відкрито ковчег мистецтва – найбільший український сквот.
Сквот – притулок для художникiв, скульпторiв та митцiв, мiсце для творчостi та технiчної роботи, обмiну думками та досвiдами. У сквоті відбувається народження мистецтва – процес, за яким можна спостерігати, підглядати, частиною якого ставати. Долучитися до діяльності сквоту міг кожен, хто подав заявку до 5 серпня. Потім розпочалося “заселення” арт-простору.
У будівлі раніше розміщувалася кіностудія “Борисфен”. Простір буде працювати і жити до кінця фестивалю, а потім споруду буде знесено під забудову. У цьому щось сумне та прекрасне: все є тимчасовим, а мить життя стає гострішою. Головне – це процес, не результат. Люди, що створюють себе.

Влад Троїцький про ковчег мистецтва

Чому саме ковчег? Біблійна тема. Але якщо розібратися, що ж таке потоп, то на разі, це трешева та фейкова інформація, потоп споживання. І у чому ж знайти простір для нового життя? Отже, цей ковчег побудований на любові та повазі один до одного. Розбудовуючи його, ми думаємо про Україну, про яку мріємо, якою можна б було пишатися. І це не пусті утопічні надії. Навпаки, це той випадок, коли люди беруться до роботи засукавши рукава.
Більше 100 митців, не тільки українців, живуть та творять у сквоті. Не заради грошей, але щоб створити цей новий світ. Вони об’єдналися не “проти” – об’єдналися “за”. Найдорожсим є, коли молоді люди створюють разом щось прекрасне, віддаючі усі свої сили, креативність та творчість. Вкладаючі душу у суспільну справу.

Інші локації

Однією з локацій цьогорічного Гогольфесту має стати Театр на Подолі. Ми вже начувані про те, яка ця споруда прекрасна/жахлива. Влад Троїцький відмовився вислословлювати свою оціночнц дцмку, але зазначив, що це єдина споруда, що відповідає технічному рівню європейських проектів. Саме зараз ведуться обговорення задля отримання дозволу поводити там заходи Гогольфесту.
Також визначним стане простір на ВДНХ. Гогольфест 2015 вже “квартирувався” на просторах виставкового центру. Але тоді ця локація була основною, нині ж її можна виділити, але на рівні з іншими.

Кольорові квитки – ясквава програма

 Цього року у Гогольфеста дві програми – червона та зелена. Зелена, у яку входить доволі багато програм – це абонимент вартістю від 420 грн. Червона програма – це заходи, що оплачуються окремо.
 Влад Троїцький порадив звернути увагу на такі постановки, окрім іншого:
ARK / КОВЧЕГ– Опера-балет (Україна-Швейцарія)
TERABAK DE KYIV-Цирк–кабаре (Україна, Франція)
STOP BEING POOR-By Proxy (Норвегія)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *