52 museums: Музей Михайла Грушевського у Києві став першим українським музеєм, що долучився до флешмобу

Проект, завдяки якому кожного тижня маємо змогу побувати у різних музеях світу. Проект, коли кожен музей може заявити про себе. Проект про світову культурну спадщину. Інстаграм-флешмоб @52museums 
Музей Михайла Грушевського у Києві став першим українським музеєм, що долучився. Сподіваємося, що тепер акцію підтримають і інші музеї України.
Музей Михайла Грушевського подав заявку ще у березні 2017 року. Їх 34-й тиджень, з 29 серпня до 3 вересня, був наповнений домашніми затишними фотографіями меморіального простору.
Спеціально для Cedra Мар Діксон (Mar Dixon), авторка проекту, розповіла про ідею та мету флешмобу*
Як у Вас з’явилася ідея проекту 52 музея?
Моїм другом було створено проект  52 Quilters (квілтер – це людина, що займається клаптевим рукоділлям), коли люди могли обмінюватися різноманітними кейсами по своїй роботі, використовувати канали комунікації, на які раніше не звертали уваги. І я подумала, а чому не може бути чогось схожого у музеїв? Це трохи інший проект, адже у музеїв вже є їх медіаплатформи. Я маю також справу із @AskACurator та @CultureThemes, тож розумію, що колаборація – це ключове у музейному суспільстві.
Яка мета проекту?
Відвідувачі з усього світу можуть подорожувати, переміщаючись з одного музею у інший тиждень за тижнем. Музеї ж та галереї діляться своїми колекціями, іноді навіть фондовими речами, що не експонуються. Вони також можуть вивчати різну аудиторію, відвідувачів з різних куточків світу.
Чи ви працювали коли-небудь у музеї?Чи просто любите їх відвідувати?
Я ніколи не працювала у музеї та не частий гість у них. Але наразі я консультант з музейних питань на міжнародному рівні – знаю, це дивно звучить.
Як довго існує проект?
Він стартував у січні 2016 року, тож це вже другий рік.
Скільки музеїв вже прийняли участь у проекті?
Близько 72 у 2016 році і приблизно стільки ж у 2017.
Який музей Ваш улюблений?
О ні! Як моя мама завжди каже: “Усі вони мені однакові”:-)
(Оригінальна відповідь звучить набагато цікавіше: Oh no – I’m a mom of an only child because of questions like this HA! As my mom always says ‘All of them equally!’ 🙂  )
Ми знаємо, що музеї повинні подавати заявки і чекати: скільки музеїв зараз у черзі?
Ми маємо близько 154 заявок у черзі. Але я завжди закликаю людей підписуватися, тому що іноді в останню хвилину з різних причин людина, яка зареєструвалась, не відповідає або не може брати участь у флешмобі у відведений для її музею тиждень. Тоді ми звертаємося до наступних кандидатів. Я також шукаю музеї, що могли б працювати разом. Групую 3 подібні музеї / галереї (наприклад, медичні музеї або, можливо, природничої історії) та інші. Також я планую групувати галереї сучасного мистецтва з археологічними музеями, щоб перші просували їхні соціальні мережі.
Фідбек від музеїв та суспільства величезний! І це є безцінним! 
А ми нагадуємо, що взяти участь у флешмобі дуже посто: підпишіться на сторінку 52 museums у інстаграм та твіттер (важливо, щоб у вашого музею також були сторінки у цих соцмережах) та відправте заявку на поштову адресу: mar@mardixon.com
Інстаграм-сторінка Музею Михайла Грушевського у Києві: @hrushevsky_house

Твіттер Музею:  @HrushevskyHouse

Фейсбук: museumMykhailoHrushevsky
* How did you get the idea of the project 52 museums?
​A friend of mine was running a project called 52 Quilters so people who do the craft can showcase their work on a channel they usually don’t use.  We were having dinner and I thought ‘Why can’t museums do that?’  It was a bit different in that museums already have their own social media platforms so why do it on another but as I deal with @AskACurator and @CultureThemes I knew collaboration was going to be key.  ​
What is the purpose of the project?
​For museums/galleries internationally to share on instagram/twitter in a way they usually aren’t allowed to on their own channels.  They can explore different audiences also!  And the people following the accounts get to see new museums once a week and go on a journey via the collections! ​
Do you work in museum or just like visit museums?
​I don’t work in a museum and never have but visit them and now work as a consultant internationally with them – weird I know!
How long the project exist?
​I started it January 2016 so this is our second year.
How many museums participated?
​About 72 in 2016 and probably about the same for 2017.

We know that museums must to apply and wait in a queue: How many museums in a queue now? 

We have about 154 give or take.  But I always encourage people to sign up as I sometimes have a last minute drop out for various reasons (the person who signed up left, or staff isn’t available that week etc).  I also look for collaborations – and odd ones!  Sometimes I will group 3 museums/galleries that are similar (eg medical museums or maybe natural history) and others I will group a contemporary art gallery with an archaeological museums to have them push their boundaries.
Feedback from museums has been tremendous and feedback from the public has been overwhelming.  And it costs nothing to run!

2 thoughts on “52 museums: Музей Михайла Грушевського у Києві став першим українським музеєм, що долучився до флешмобу

  1. Pingback: Без спалаху: День селфі у музеї — 2018 | CEDRA

  2. Pingback: Перелік публікацій : Музей Михайла Грушевського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *