Startup Kultur 2017: Проекти у дії

30 вересня та 1 жовтня у креативному просторі Izone у Києві відбувся міждисциплінарний фестиваль культурних та соціальних стартапів. За підтримки Goethe-Institut протягом двох днів гості мали змогу ознайомитися з проектами українських винахідників. Лекції, воркшопи зі сфер бізнесу та піару, музичні сети, відеоарт та виставка колажів. Усе це – безкоштовно для гостей та стартапів. Окрім виставок та презентацій, кожен бажаючий зміг отримати консультацію по власних проектах від фахівців у галузі культурного менеджементу.

Cedra поспілкувалася з Ілоною Демченко – організаторкою фестивалю та Євгенієм Хлєбніковим – одним з учасників. Що стало початком, хто підтримує, які плани з розвитку корисної та цікавої справи?

Ілона Демченко, організаторка. Керує проектами Goethe-Institut.

Ідея. Первинна ідея з’явилася у нас у березні цього року. Обговорення відбувалося у німецькому офісі Гете-інститута, коли серед нагальних тем постала й тема стартапів. Нас запитали, а як з цим в Україні. І раптом ми зрозуміли, що не знаємо, інформації мало і вона доволі спорадична. Ми вирішили, що єдиний реальний спосіб вивчити ситуацію, побачити, що саме є важливим для суспільства, що дійсно цікавить людей – це провести цільовий захід.  Наразі ми спланували проект, програма якого є доволі універсальною. Ми не дуже знали, на які стартапи очікувати. Саме тому, і вокшопи, і лекційні матеріали здебільшого можуть однаково зацікавити майже усіх гостей. З одного боку – такий підхід спрацював. З іншого – якби програма була вужче спрямована, вона б, звичайно, принесла більше користі, але вже окремій групі гостей.

Учасники. У нас не було конкурсу. Ми були готові прийняти усіх. Але ось ще у чому справа: ми організація неприбуткова, на відміну від багатьох організацій в Україні. І ми маємо бюджет від німецького уряду. Саме тому, ми не мали фінансових обмежень і запросили до участі майже усіх, хто подавав заявки.

Плани. Ми поки не знаємо, чи будемо проводити такі заходи регулярно, але, звичайно, дуже хочеться розвивати й надалі цю тему. Ми вже побачили, що попит є. Нам постійно писали, дзвонили, питали, просили більше розказати про програму, врешті-решт – прийшло доволі багато людей. На майбутнє думаємо, що можна було б створити школу стартапів, а потім влаштувати випускний, на якому будуть представлені найсильніші з проектів.

Евгений Хлебников, изобретатель в компании по переработке пластика “Precious Plastic”.

Идея. Свое дело я начал полтора года назад, и причиной этому стал поход с сыном в лес. Мы увидели горы мусора при входе. Тогда внезапно я осознал весь масштаб проблемы: для моего сына эта картина уже естественная. Я вспомнил, каким лес был в моем детстве, и мне тот лес казался нормальным. Да, там были жестяные банки и стекло, но этого было очень мало. Я подумал, а что же будет дальше? Какой увидят природу мои внуки? И в конце-концов: а что я могу сделать? Ведь это мое поколение сделало мир таким. Можно постить много фотографий про бедных китов, пеликанов, черепах, или про мусорные острова в океане. А можно что-то взять и сделать. Это непросто, это частично рискованно, но мое решение было сильным. И вот, спустя полтора года, я могу поделиться результатами эксперимента.

Участники. В мире больше ста мастерских. В Украине две мастерские. А в нашей мастерской – три человека. Работаем плечом к плечу, поддерживаем друг друга и верим в свое дело. Кроме того, есть многие люди, которым это нравится, которые радуются за нас, и это тоже дает силы.

Планы. Мы не продаем изделия. Мы их дарим тем, кто нас поддерживает. Те деньги, которые появляются в проекте, мы используем для дальнейших экспериментов. У нас есть много идей, хотим поработать с пленкой с одноразовыми стаканами. Хотим показать, что можно не выбрасывать этот вредный мусор, а получать новые изделия. Да, процесс переработки непростой. Но управлять самолетом тоже довольно непростая задача, а тем временем кто-то ведь садится за руль. Китайский язык – очень сложный, но, если задаться целью, и его можно выучить. Так же и в этом деле. Если есть желание – все доступно. В Интернете есть чертежи, описаны технологии, процесс. Есть рынки, есть мастера, сварщики, заводы. Мы, конечно, хотим, чтобы это требовало меньше денежных затрат, чтобы мастерских было больше. От этого напрямую зависит чистота нашей Планеты.

Cedra дякує організаторам та учасникам і з нетерпінням чекає продовження історії.

 

Фестиваль відвідала: Маріамі Губіанурі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *