Привиди, сади та кімоно: “Уявний путівник. Японія”

Кринична жаба моря не знає”… Ця стара японська мудрість може здаватися не актуальною у часи інтернету, хоча всесвітня мережа – ще те болото. Але навіть віртуальна подорож до Японії не замінить відчуття справжньої пригоди. Прекрасну нагоду побачити маленьку країну, що за формою схожа на морського коника, нам дарує Мистецький Арсенал. З 9 листопада до 10 грудня кияни та гості міста зможуть переміститися на схід.

На виставці представлені як сучасні роботи, так і стародавнє японське мистецтво з колекцій музеїв Києва, Львова, Одеси та Дніпра, твори з бібліотек та приватних зібрань. В організації простору куратори звернулися не лише до традиційних уявлень про країну, де сходить сонце, але також наголосили на її високому (чи не найвищому у світі) технологічному потенціалі. Виставка  інтерактивна та електронна. Гості подорожують не лише у виставковому просторі, але і у доповненій реальності.

Шлях мандрівника прокладений через 8 залів, що почергово занурюють у традиційні для японської культури поняття: Порожнеча, Острів, Сад, Форма, Бакемоно – загальна назва чудовиськ, Шлях, Пори року та Мейсьо – так називали 109-у імператорку Японії (7-у жінку на престолі). 

В експозиційних залах міфологія тісно сплітається з сучасністю та рине у майбутнє. Східні культури завжди мали найрозмитіші грані у хронології, адже там не було чіткого переходу від середньовіччя до нового часу. Як і політ пелюсток сакури, їхня історія плавна. Хоча найменший порив вітру може змінити траекторію падіння, пелюстка все одно досягне свого місця призначення. Загадкова та неповторна Японія…

Куратори проекту: Юлія Ваганова, Юлія Зиновііва, Андрій Лінік

Виставка сучасного і традиційного мистецтва Японії

09.11 – 10.12

Вівторок – Неділя: 11:00 – 20:00

Понеділок – вихідний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *