Японські сторінки родини Булгакових: нова виставка у “Домі Турбіних”

2017 рік Японії в Україні. Музеї з ентузіазмом долучилися до такої ініціативи і представили ряд проектів – про деякі з них ми вже писали. Найоригінальнішим, на думку редакції Cedra, стала виставка в Літературно-меморіальному музеї Михайла Булгакова: «Японські сторінки з життя родини Булгакових». Науковці музею не просто знайомлять нас з японською культурою, а розповідають про зв’язок родини відомого киянина Булгакова з країною, де сходить сонце. І хоча сам письменник ніколи не відвідував Японію, – завдяки родинним зв’язкам багато знав про цю країну.

У музеї вибрали оригінальний спосіб експонування виставки. Майстерно вписавши в постійну експозицію нові предмети, а також змістивши акценти на експонати, які не відігравали ключової ролі в звичних екскурсіях, як то чарівна лялька японської принцеси. Ми радимо обов’язково замовити тематичну екскурсію, щоб з перших вуст дізнатися захоплюючі, майже детективні історії пошуку інформації про предмети східної колекції Музею Булгакова: про фотографії та листи, пов’язані з Японією, і родину відомого письменника.

Але і при самостійному огляді ви дізнаєтесь багато нового з інформації поданої біля експонатів виставки (зазвичай у постійній експозиції немає описів). Це ще один ключ, завдяки якому ви зможете «погортати» японські сторінки родини Булгавкових.

Окрім речей з колекції музею, ви можете побачити чарівний морський пейзаж з горою Фудзі японського художника Андо Хіросіге, з фондів Східної колекції Музею Ханенків. Цю картину було обрано не випадково. Розглядаючи одну з фотографій сімейного архіву Булгакових науковці помітили картину, що висіла на стіні. Після консультації зі спеціалістами виявилось, що це саме цей сюжет.

Поспішайте, залишилось не так багато часу – виставка продіє до 17 грудня.

Більше інформації тут – https://www.facebook.com/bulgakovmuseuminkyiv/

 

Враженнями поділилася – Семенова Аліса

За надані фото дякуємо  Олександру Роженюку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *