Без спалаху: День селфі у музеї – 2018

Фотографія – це один із найновіших видів мистецтва. Але чи є селфі мистецтвом? Спитаємо згодом наших нащадків. Але це однозначно вдалий спосіб стати частиною музейної культури. Започаткувала день селфі Мар Діксон (читайте інтерв’ю з нею про її інший проект 52 museums). З 2014 року цей флешмоб крокує світом, і вже вчетверте українські музеї долучаються. Тож, на 17 січня налаштовуйте свої фронтальні камери. 

Пропонуємо Вашій увазі список кіївських музеїв, де можна заселфітися.

Музей Михайла Грушевського

У меморіальній квартирі Михайла Грушевського заселфитися можна у вітальні Марії Грушевської біля грубки та крісла-гойдалки, або ж за піаніно. Є можливість зробити фото на пам’ять із портретом маленької Катерини Грушевської у її кімнаті. Чи завітати до кабінету академіка. У будь-якому випадку варіантів для фото безліч. А нагородою за найкреативніше селфі буде запрошення на двох на виставу у інтер’єрах “Позаочі”.

Для участі треба  зробити селфі у музеї та розмістити ваші фото у Facebook, Instagram або Twitter з хештегами #MuseumSelfie і #hrushevskyhouse.

Де: вул. Паньківська, 9, з 10.00 до 18.00

 Музей Ханенків

Чи не найбагатший на селфі-варіації музей Києва. Ви можете подорожувати з античності у середньовіччя, з Індії до Китаю і назад у Європу. В цьому році у музеї облаштують фотозону на виставці “Харизма Ірану”, тож кожен бажаючий зможе повторити картину Врубеля “Дівчинка на фоні персидського килима”.

Не забувайте про хештеги #MuseumSelfie і #KhanenkoMuseum — нехай весь світ бачить українські музеї.

Де: вул. Терещенківська, 15, з 10.00 до 18.00

Національний музей Тараса Шевченка

Музей Тараса Шевченка вже не вперше долучається до міжнародного флешмобу. Прекрасна можливість сфотографуватися на фоні картин величного українського поета. Переможці флешмобу отримують квитки на участь в квесті таємними приміщеннями музею.

Розмістіть цього дня своє фото, зроблене в музеї Шевченка, використовуйте хештеги#MuseumSelfie#ShevchenkoMuseum та отримуйте лайки і призи.

Де: булв. Шевченка, 12, з 10.00 до 18.00

Музей Булгакова (18 січня)

Дім Булгакова – містичне місце. Ви ніби одночасно знаходитеся у трьох світах – сучасному музеї, будинку Турбіних з роману “Біла гвардія” та домі родини Булгакових. Музей цього року вдруге долучається до міжнародного дня селфі. Але 17 січня для них вихідний, тож усі бажаючі зможуть сфотографуватися 18 січня.

Важливі хештеги: #BulgakovmuseuminKyiv та #MuseumSelfieDay

Де та коли: 18 січня, Андрієвський узвіз, 13, з 10.00 до 18.00

Музей Івана Гончара

Експозиції, експонати та навіть подвір’я музею із чудовою новою виставкою чекають на гостей. Цього дня вхід до музею для учасників акції – безкоштовний. Дозволяється публікувати і зроблені заздалегідь селфі. В четвер, 18 січня о 17:00 серед учасників буде обрано переможця, якому обіцяють запрошення для двох осіб на лекцію з історії традиційного вбрання.

Використовуйте хештег #MuseumSelfie та #IvanHoncharMuseum та публікуйте свої світлини.

Де: вул. Лаврська, 19, з 10.00 до 18.00

Музей медицини

Загадковий і таемничий, науковий та доволі інтерактивний музей медицини долучається до дня селфі. Взяти участь у флешмобі дуже просто: потрібно прийти до музею, зробити селфі на фоні чи поруч з улюбленим експонатом, опублікувати його у Facebook, Twitter та Instagram із хештегами #MuseumSelfie та #NMMU.
Якщо раптом ви не зможете побувати в музеї у середу, але любите наш музей – є вихід! За правилами дозволено публікувати селфі, зроблені в музеї протягом минулого року.

Усі селфі з хештегами #MuseumSelfie та #NMMU беруть участь у розіграші ПРИЗІВ – 5 заохочувальних та 2 головних: 1 квиток на екскурсію “Легенди та бувальщина Анатомічного театру” для дорослих та 1 квиток на “Подорож у минуле медицини” для дітей.

Де: вул. Богдана Хмельницького, 37

Київська картинна галерея

Картини Айвазовського, Врубеля, Шишкіна та багатьох інших видатних майстрів зможуть стати фоном для ваших селфі. Київська картинна галерея пропонує прогулятися прекрасними залами старовинного маєтку та долучитися до прекрасного.

Де: вул. Терещенківська, 9

Педагогічний музей

Запрошують до селфі усіх бажаючих, а особливо школярів та студентів. Адже нагородою за селфі стане пророцтво та успіхи у навчанні (у кого сесія – відповідну підтримку на іспитах та заліках).

Де: вул. Володимирська, 57

2 thoughts on “Без спалаху: День селфі у музеї – 2018

    • Не знайшли вас на фейсбуці. Може маєте фотозвіт? Чи вже обрали найкраще селфі? Можемо включити у пост-реліз. Якщо інші музеї нададуть свої відібрані селфі, то підготуємо матеріал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *