В музей на Weekend: Гід музейними подіями 27 — 28 січня 2018

Морозні вихідні можна провести у затишних столичних музеях

Фамільний Дім Грушевських у полум’ї більшовицької навали

27 січня, 15.00

Музей Михайла Грушевського

7 лютого 1918 р. невблаганне полум’я охопило будинок-скарбницю, в якому були зосереджені дві найбагатші колекції українських старожитностей, — власність Василя Кричевського та Михайла Грушевського. Найсміливіші видиралися на дах будинку, аби роздивитись жахливу картину. Дехто дивився на велетенське багаття з вікон свого помешкання, допиваючи за звичкою чай, не в змозі повірити власним очам. З відомими та маловідомими деталями цього трагічного сюжету Вас познайомить провідний науковий співробітник музею Ганна Кондаурова.

Де: в залі засідань Музею Михайла Грушевського, вул. Паньківська, 9
Вхід за ціною квитка до музею: дорослий – 25 грн., пільговий – 10 грн.

Виставка у форматі 3D до 100 – річчя незалежності УНР

з 26 січня по 25 лютого
Музей театрального, музичного та кіномистецтва України

Кадри хронікальних фільмів , відреставрованих і вперше оброблених у 3D – основа документального проекту «Генерація волі», матеріали до д/ф «Українська революція за спогадами Всеволода Петріва» і «Тризуб Нептуна» режисера Івана Канівця. Зображення краєвидів Києва і Севастополя кін. ХІХ – поч. ХХ ст., переведені у 3D-формат. Зразки комп’ютерної обробки зображень кораблів Чорноморського флоту, які піднімали українські прапори в 1917–1918 рр. Збагачують виставку графічні роботи художника-постановника «Української революції…» В. Придатко-Доліна та серія плакатів «Військові підрозділи доби Перших визвольних змагань», створені знімальною групою фільму «Українська революція» та Військово-історичним клубом «Повстанець». 

Де: вул. Лаврська, 9, корп. 26.

На гостину до Примаченко

27 січня, 12.00

Музей української діаспори

Експозиція виставки “Марія Примаченко: Від Болотні до Парижа” перетвориться на художню майстерню, в якій найменші відвідувачі зможуть створити свій власний шедевр, надихнувшись творами малярки. А найкращі малюнки можуть стати частиною виставкової експозиції.

Де: вул. Московська, 40б

Екскурсія виставкою “Марія Примаченко: від Болотні до Парижа” (12.00, 13.00, 14.00) та малюванням – 50 грн. дорослий (25 грн. дитина).

Полтавщина: практикум з історії традиційного вбрання

27 січня, 15. 00

Музей Івана Гончара

Гості будуть опановувати техніку вишиття “вирізування”. Музей забезпечує усіма необхідними матеріалами. Майстер: Олександра Сторчай, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара. Тривалість майстер-класу 2 години.

Де: вул. Лаврська, 19

Вартість майстер-класу – 200 грн
Реєстрація за посиланням – https://goo.gl/9DByZf

Рококо. Життя як свято

28 січня, 12.00

Музей Ханенків

Яскраві маскаради, пікантні історії кохання, панночки схожі на парцелянових ляльок. Доба мережива та пишних суконь (але не надто схожих на торт, як у добу барокко).  Митці того часу відображалися у стилі, що згодом отримав назву рококо. Таємниці автентичних предметів, що лишилися свідчити про «галантну добу», вам розкриє чарівна мадмуазель де Порцелен.
Де: вул. Терещенківська, 15

Вартість 30 грн + вхідний квиток до музею (40 грн дорослі, 22 грн студенти, 15 грн пенсіонери та школярі).

Запис: (044)235-32-90 (в робочий час музею з середи по неділю з 10:30 до 17:00)

Лекція Віти Сусак «Бойчукізм після бойчукізму»

28 січня, 14.00

Мистецький Арсенал

Останні дні виставки “Бойчукізм”. Подивитися на бойчукізм в широкому контексті, порівняти з іншими спробами творення “національних стилів” – Закопянським в Польщі, Абрамцевським гуртком в Росії, єврейською Культур-лігою, з мексиканською монументальною школою. Куди віднести ранній бойчукізм – до модерну, модернізму, чи авангарду?

Де: вул. Лаврська, 10-12

Вхід за квитком до Мистецького арсеналу
Вартість квитків:
Повний квиток – 60 грн.
Пільговий квиток – 30 грн.*
*Право на пільговий квиток мають пенсіонери, школярі, студенти (за наявності посвідчення).

Музей історичних коштовностей України

28 січня, 14:00

Музей історичних коштовностей України пропонує своїм відвідувачам пройти караванними шляхами минулого й дізнатися про торгівлю між скіфами та греками, сарматами та римлянами, дізнатися про товари, які пропонували візантійські купці на шляху від греків до варяг, відчути подих спекотного Великого шовкового шляху, освіжаючий бриз Індійського океану та смак екзотичних фруктів з далеких островів. Караван цього разу очолить провідний науковий співробітник музею Юрій Полідович.


Де: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври). Вхід до Лаври – через головну браму.
Для участі потрібно обов’язково зареєструватися за посиланням:https://goo.gl/3v4jjF або за телефоном (044) 280 13 96.Вартість участі – 75 грн, без додаткової плати за вхід до Лаври чи музею.

Візерунчасті пісні

28 січня, 18. 00

Музей Івана Гончара

“Візерунчасті пісні” – це традиційний народний мелос з різних просторів світу. В музичній програмі прозвучить духовний простір Полісся, Карпат, Полтавщини, Польщі, Сербії, Болгарії, кримськотатарської культури.
Ініціатива та натхнення: Сусанни Карпенко. (Співтворці проекту: Сергій Охрімчук, Максим Бережнюк, Михайло Качалов).
Інструменти: голос, скрипка, фідель, бубон, традиційні духові, цитара.

Де: вул. Лаврська, 19

Вхідний квиток – 100 грн

Фото на головній з Facebook сторінки Музею Івана Гончара. Фотограф: Юля Остроушко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *