В музей на Weekend: Гід музейними подіями 10 – 11 лютого 2018

Традиційний гід від редакції Cedra на найближчий вікенд. Особливо радимо вам екскурсію “Містичний простір М. Булгакова: Звуки, запахи, смаки”, яку ми вже відвідали. 

Майстер-клас з крою традиційної жіночої сорочки

НЦНК «Музей Івана Гончара»

Коли: 10.02 о 15:00

Розповидатімуть про народні звичаї та заборони щодо початку вишивки та пошиття сорочок жіночих, чоловічих та дитячих. Про обряди та ритуали, що здійснювали з сорочками. Про “побутову магію” і табу наших предків.
Ви дізнаєтесь про:
• Найдавніший тип сорочок – “в перекидку”. Такий крій є спільним для жіночих та чоловічих сорочок.
• Традиційний уставковий крій сорочки з двома варіантами пришивання уставки до станка – по основі та по пітканню. Майстер: Олександра Сторчай, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара.

Реєстрація за посиланням – https://goo.gl/BAkGP6
Вартість майстер-класу – 200 грн

Лекція: До початків регулярної української армії (лютий 1918)

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Коли: 10.02 о 16.00

Початок лютого 1918 року в Україні та Києві… Яким він був?

Наступ більшовиків, евакуація (як і на чому?) зі столиці представників української влади та відступ національного війська, нарада старшин у селі Гнатівка, створення Окремого Запорізького загону, програма керівника військового відомства Української Народної Республіки полковника Олександра Жуковського.

У ці бурхливі історичні події столітньої давнини, які сприймаються сьогодні з особливою гіркотою, Ви зможете зануритися, вслухаючись в розповіді старшого наукового співробітника Історико-меморіального музею Михайла Грушевського Юрія Євтушенка.

Повернутися в часи становлення регулярної української армії допоможуть реконструкції одностроїв та спорядження, що використовували вояки українських збройних формувань.

Вхід за ціною квитка: 25 грн., пільговий – 10 грн.

Містичний простір М. Булгакова: Звуки, запахи, смаки

Літературно-меморіальний музей М. Булгакова

Коли: 10.02 о 20:00

“Перед відвідувачами постає Будинок, повний запахів, таємничих звуків, дзеркальних відображень і примарного світла. Крім вальсу у виконанні меморіальних булгаковських годин і бою годинника в їдальні, звучить партитура звуків будинку, створена сучасним українським композитором Вікторією Польовий для експозиції музею.
Духи Л. Є. Білозерської, запах ладану в кімнаті Олени, червоний промінь професора Персикова, скрип меморіального дубового паркету, відображення в дзеркалі венеціанського скла, тінь Н. В. Гоголя і, звичайно, зоряне київське небо … ”

Реєстрація на сторінці заходу у коментарях.
Вартість: 100 грн.

Авторська екскурсія Любові Клочко: Читаємо Геродота

Музей історичних коштовностей України

Коли: 11.02 о 14:00

Батько історії Геродот (485 – 431–425 р. до н. е.) залишив надзвичайний спадок – 9 книжок, у яких змалював яскраві картини буття багатьох племен давнини. Відкриємо книгу IV – «Мельпомена»: це оповідання про Скіфію та її жителів – звитяжних скіфів, які здолали перського царя Дарія. Геродот, мабуть, побував у Північному Причорномор’ї. А, як відомо ще зі шкільного підручника, на березі Чорного моря вихідці з Еллади та Малої заснували низку колоній, і серед яких була й Ольвія. «Ольвія» в перекладі означає «щаслива» (зараз село Парутине Одеської обл.). Вчені припускають, що саме в Ольвії і жив певний час Геродот. Він слухав розповіді і греків, і скіфів, знав, які між ними були відносини, їхні звичаї, вірування, легенди… Цікаво, що археологічні пам’ятки часто містять сюжети, які ілюструють оповідки з «Мельпомени». А які саме твори?

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/1fn63U або за телефоном (044) 280 13 96.

Вартість участі – 75 грн, без додаткової плати за вхід до Лаври чи музею.

Авантюри після третього дзвінка

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Хочете насолодитися прекрасною музикою в вишуканих інтерєрах? Тоді Вам сюди! В програмі твори Дж.Россіні, Й.Свендсена, Й.Хальворсена, П.Дюка, Е.Гріга, Ф.Ліста, Р.Ейленберга

Бронь: (044)235-32-90, (044)288-14-50 у робочий час музею з середи по неділю з 10:30 до 17:00.

Вартість квитків: 80 та 110 грн.

Гід зібрала Аліса Семенова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *