В музей на Weekend: Гід музейними подіями 17 – 18 лютого 2018

17-18 лютого – Масляна. Судячи з погоди зима перемагає, але у нас ще є шанси на теплі весну та літо. Запрошуємо на свята до музеїв Києва

Театралізована інтерактивна екскурсія для дітей 6-12 років

Національний музей медицини України

Коли: 17.02 о 11:00

Від магії до науки, від цирюльників до хірургів – історія медицини, що зацікавить не тільки дітей, але і їх батьків. Редакція дуже радить побувати у надзвичайномуданатомічному театрі, а нині музеї.

Реєстрація за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1uCM1fE156cR-R4ByVw5VAALpRpp7Nii8rnDmxewHhUs/edit

або за телефоном
(066) 235-22-09

Імпреза: Романтичні “побачення” з Михайлом Грушевським

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Коли: 17.02 о 16.00

Яким ви уявляєте Михайла Грушевського? Поважний професор, науковець історик, відомий політичний та громадський діяч? Це все про нього, але був і інший Грушевський –  симпатичний молодий хлопець, на долю якого випало пережити глибокі, романтичні почуття!  Про нього Ви дізнаєтесь відвідавши затишний салон в музеї на Паньківській.

Реєстрація: на сторінці події у коментарях або за телефонами 288-28-82., (050) 183-06-20

Житомирське Полісся: лекція з історії традиційного вбрання

Музей Івана Гончара

Коли: 17.02 о 15.00

Демонстрація процесу одягання традиційного вбрання, що супроводжується цікавими фактами з джерел та “з поля”. Гості дізнаються про: складові українського народного строю, орнамент, колорит та форми одягу, стійкість традиції.

Лектор: Олександра СТОРЧАЙ, старший науковий співробітник НЦНК Музей Івана Гончара

Вхідний квиток – 50 грн.
Реєстрація за посиланням – https://goo.gl/pwNMEo

Київські колекціонери Терещенки

Національний художній музей України

Коли: 17.02 о 12.00

Родина цукрозаводчиків та меценатів Терещенків лишила по собі важливий слід в історії України. На лекції ви дізнаєтесь не лише про колекцію, яка лишилась нам від них у спадок, але і чому Терещенки не вклонилися російському імператору, кому з родини було заборонено заходити на територію будь-якого цукрового заводу, і що означав девіз на їхньому родинному гербі.

Лекцію читає кандидатка культурології Надія Павліченко

Вартість квитка: 50 грн
Для студентів, школярів, пенсіонерів: 20 грн
Реєстрація: https://goo.gl/c3tWrk

Відкриття виставки “Музей моя доля”

Національний музей народної архітектури та побуту України

Коли: 17.02

“Музей – моя доля”, присвяченій діяльності видатного вченого-етнографа, заслуженого працівника культури України, активного громадського діяча – Олексія Долі. Звісно, що цей музей під відкритим небом весело святкує масляну.

Колодій (Масниця) в «Мамаєвій Слободі»

Мамаєва Слобода

Коли: 17 та 18.02 з 12.00

Всі знають як святкується російська «Маслєніца», а саме: з блінами та спаленням опудала «зіми»… А чи відомо Вам, українці, які самобутні традиції були у нас в Україні по обидва береги Дніпра? Як святкували та що їли наші прадіди в цей період? Тож, чи знаєте Ви, що тиждень перед Великим постом, на козацьких землях України, красномовно називався «Бабським тижнем», або ж Сиропустом, Пущенням, Масляницею, Масницею, однак найпоширенішою назвою цього свята було Колодій!

Вартість: 100 грн.

Свято Колодія в Українському селі

“Українське село”

Коли: 17 та 18.02

На Україні в усі часи головним обрядом масляного тижня були «колодки». Звідси і назва –  Свято Колодія. Триває обряд Колодки протягом тижня: у понеділок «колодка народжувалась», у вівторок – «охрещувалась», у середу – «похрестини», у четвер – «помирала», у п`ятницю «колодку хоронили», у суботу  – «оплакування колодки», а у неділю відбувалось завершення життєвої долі «колодки» – молоді жінки «волочили колодку», вони прив`язували колодку (загорнуте у полотно полінце) до ноги неодруженим парубкам та дівчатам. А оскільки, ніхто не бажав тягти на нозі колодку, тож від неї відкуплялись кольоровими стрічками, танцями, піснями або їжею та напоями.

Обрядове святкування Колодія в «Українському селі» відбудуться: 17 та 18 лютого 2018 року 13:00-15:00 Фольклорно-обрядова програма від гурту “БАЛАМУТИ” та “МАЙСТЕРНІ УКРАЇНСЬКОГО СВЯТА”

Вхід на територію комплексу, споглядання та участь у народних гуляннях – безкоштовно

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *