В музей на Weekend: Гід музейними подіями 24 – 25 лютого 2018

Екскурсії до Китайського Нового року

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Коли: 24.02 о 12:00 та 15:00

Як понад дві тисячі років тому китайці уникали жахіть новорічної ночі? Які теорії є про походження китайського гороскопу? Коли не запізно привітати китайських друзів із їхнім новим роком? Чим завершуються новорічні свята в Китаї? Про це все ви зможете дізнатись, якщо завітаєте в музей Ханенків, на авторській екскурсії з китаїсткою Мартою Логвин в цю суботу.

Реєстрація: (044)288-14-50 (телефон доступний в робочий час музею з 10:30 до 17:00).

Вартість:  30 грн + вхідний квиток до азійської експозиції (40 (дорослі), 22 (студенти), 15 (пенсіонери та школярі) грн).

Кураторська екскурсія  «Музейні скарби з надходжень 1902-1927 років»

Національний музей українського народного декоративного мистецтва

коли: 24.02 о 13:00

Кураторська екскурсія Людмила Білоус по виставці «Музейні скарби з надходжень 1902-1927 років». Виставка демонструє пам’ятки з фондів музею, які надходили до колекції в період з 1902 по 1927 роки. Представлені предмети літургійного призначення: гаптовані шовковими, золотними та срібними нитками фрагменти богослужебного облачення ХVІІ – ХІХ ст. Надзвичайною живописністю, розмаїттям орнаментальних композицій позначена вишивка на окрайках підризників, виконана технікою гладі різнокольоровими шовковими нитками. У зібранні музею близько 600 таких творів гаптарського мистецтва. Унікальним є кубок князя Михайла Сервація Корибута-Вишневецького. Значна частина цих творів експонується вперше. 

Реєстрація: за телефонами (044) 280-36-93; Моб.: (068) 778-02-70, (066) 675-72-68

Вартість: 40 грн. + вхідний квиток до музею.

 

Знайомимось з Кирилівською церквою

Національний заповідник «Софія Київська»

Коли: 24.02 о 14:00

Запрошуємо дітлахів поринути в історію княжого Києва та вирішити захоплюючі завдання квесту “Знайомимось з Кирилівською церквою”.
Під час заходу малеча дізнається, де саме здолав легендарного змія Кирило Кожум’яка, хто з козацьких гетьманів заховав скарб на території церкви та багато іншого.Програма розрахована на дітей молодшого та середнього шкільного віку

Вартість: 40 грн.

Кавові історії Грушевських

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

“Кавові історії Грушевських” — імпрези про мистецтво й філософію спілкування — тривають. Інтелектуал, людина фундаментальних проектів, якій не вистачало 24 години на добу — такого Михайла Грушевського знають усі, хто цікавиться українською історією. А от як знаходив він час на відпочинок, спілкування з колегами, учнями, приятелями? Де проходив перші майстер-класи філософії спілкування? Хто пристрастив його до славних львівських кав’ярень? Що таке “редакційні бали” початку ХХ століття на Хрещатику, 40? Які секрети “запарювання” кавових історій? І як смакує кава “Sub divo” й “Професорівна”?

Про все це Ви дізнаєтесь, вирвавшись із “метушні щоденних інтересів” і завітавши у Дім Грушевських на Паньківську, 9.

Реєстрація: за тел. 288-28-82, або у коментарях події в фейсбуці.

Вартість: 60 грн.

Авторська екскурсія Юрія Полідовича «Воїнські звичаї у давнину»

Музей історичних коштовностей України

Коли: 25.02 о 14.00

Чимало скарбів, які експонує Музей історичних коштовностей України, розповідають про традиції й звичаї воїнів давніх часів. Постійне життя на межі смерті, відчуття дружнього плеча, єднання з конем, неймовірне злиття зі зброєю – все це створювало особливе сприйняття дійсності, породжувало особливу культуру – культуру воїнів. У кожного народу у різні часи формувалися свої воїнські традиції: вшанування могутніх богів-покровителів, побратимство, ставлення до ворогів, оздоблення зброї, особливі норми суспільної поведінки.
Як вшановували скіфи бога війни, чому вони знімали скальпи з ворогів і найбільше цінували побратимство, як воєнна тактика скіфів допомогла розбити армію Наполеона, хто такі амазонки, яким богам вклонялися могутні гуни, якими воїнами були вікінги, чому печеніги не змогли здолати Русь, як половці боронили свою землю, чи завершив грузинський князь Іраклій бенкет, перерваний нападом ворогів, та що може об’єднати людей і допомогти протистояти війнам…
Реєстрація:  https://goo.gl/8rn8vb або за телефоном (044) 280 13 96

Вартість:  75 грн, без додаткової плати за вхід до Лаври чи музею.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *