Slow Art Day: Знайдіть час на мистецтво

День неспішного мистецтва” – це всесвітня акція з простим завданням: допомогти усім бажаючим пізнати радість споглядання прекрасного. Починаючи з офіційного запуску у 2010 році, відбулося більше 1200 окремих заходів, пов’язаних з цим днем. 

Цього року 14 квітня до акції долучаються і українські музеї, з легкої руки Софії Рябчук, кураторки дитячих проектів у сфері культури, дослідниці питань розвитку дитини, едукаторки, перекладачки.

Чому повільно

Зазвичай гості витрачають на ознайомлення з творами мистецтва від 8 до 14 секунд. Але якщо витратити трохи більше часу на споглядання, то можна зробити справжнє відкриття для себе. Важливо, що не треба бути мистецтвознавцем щоб отримати новий естетичний досвід.

2008 року, Філ Террі, засновник “Одиссеї читання” та Collaborative Gain, провів експеримент. Він хотів дізнатись, що станеться, якщо відвідувачі музею та галереї змінять свій звичний спосіб знайомства з мистецтвом. Замість того, щоб переглядати сотні творів за 8 секундами, варто зупинитися на довший час обравши лише кілька робіт.

У перший день “Повільного мистецтва” він вирішив поглянути на “Фантазію” Ганса Хоффмана, “Конвергенцію” Джексона Поллока та деякі інші витвори мистецтва, що виступають у рамках виставки “Action / Abstraction” у музеї “Єврейський музей 2008”. Як і очікувалося, це був набагато кращий спосіб побачити виставку.

Як це працює

Один день щороку (14 квітня) люди по всьому світу відвідують місцеві музеї та галереї, щоб подивитися на мистецтво неспішно. Учасники роздивляються від 1 до 5 творів мистецтва, витрачаючи по 10 хвилин на кожен витвір, а потім зустрічаються, щоб обговорити свій досвід. Мета – зосередитися на мистецтві та мистецтві бачити.

Музеї-учасники з України

Для участі музею у акції у експозиції мають бути твори мистецтва. Необхідно обрати від 1 до 5 витворів. Краще сконцентрувати увагу на роботах, що знаходяться у різних залах (або розташовані далеко одна від одної). Усіх охочих приєднатися до акції — запрошують заповнити анкету за посиланням:  https://goo.gl/forms/p3cwtq21j2ID9KgW2.

One thought on “Slow Art Day: Знайдіть час на мистецтво

  1. Pingback: В музей на Weekend: Slow Art Day у київських музеях 2018 | CEDRA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *