В музей на Weekend: Гід музейними подіями 5 — 6 травня 2018

Кураторська екскурсія виставкою “Палац у горах”

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Коли: 5 травня (субота) о 13:00

На виставці «Палац у горах» представлено близько трьох десятків сувоїв з фондів Музею Ханенків. Більшість з них написано китайськими художниками, послідовниками традиції класичного живопису на сувоях, у 19 столітті. Слід зазначити, що для китайської культури надзвичайно важливим є вшанування предків і попередників. У всі часи митці формували свою майстерність, копіюючи роботи знаменитих художників давнини, створюючи власні композиції на відомі сюжети.

Вартість: 30 грн + вхідний квиток на виставку (25 грн дорослі, для студентів 13 грн, для школярів та пенсіонерів 6 грн)

Реєстрація: (044) 288-14-50 у робочий час музею з середи по неділю з 10:30 до 17:00

Вечір-спогад-концерт “Єгор Мовчан і Георгій Ткаченко”

Український центр народної культури “Музей Івана Гончара”

Коли: 5 травня  о 17:00

Музей Гончара запрошує на незвичний вечір-спогад і в той же час концерт Київського кобзарського цеху.
З кобзарем Єгором Мовчаном (1898-1968) бандурист Георгій Ткаченко (1898-1993) познайомився у Києві за кілька років до його смерті. Під час зустрічі між ними швидко встановилися дружні взаємини. Ткаченко захоплювався постаттю Мовчана. Обидва бандуристи мали спільні уподобання, зацікавлення. Вони часто зустрічалися, розмовляли. Були людьми однакового віку (народилися в одному році і навіть в одному місяці), виросли в селах, що були розташовані в однакових географічних умовах, добре знали Харків, з яким їх пов’язувало багато спогадів. Щоправда, мали різні долі… щоб дізнатися більше – приходьте на вечір.
Вхід вільний

Екскурсія вихідного дня: На краю ойкумени

Національний Музей Історії України

Коли: 6 травня о 13:00

Екскурсію проведе археолог Марина Стрельник, завідувач відділу найдавнішої історії України.

Вартість:  20 грн + вхідний квиток до музею (50 грн – повний, 30 грн – для школярів/студентів/пенсіонерів).

Лекція «Інше мистецтво»

Нацiональний музей «Київська картинна галерея»

Коли: 6 травня  о 13.00

Тема лекції — «Інше мистецтво». Будемо говорити про радикально нове явище в історії мистецтва — концептуалізм. Концептуалізм породжений розчаруванням у попередній картині світу, яку транслювало традиційне мистецтво. Що таке традиційне мистецтво? Це мистецтво, яке в тій чи іншій мірі базується на принципі мімезису, наслідування реальності. Художник зображує щось, що може бути порівняне зі своїм прототипом за межами картини, — намальований стілець зі стільцем справжнім. І завдяки цьому співвідношенню ми можемо судити про майстерність художника. Причому судити по-різному: хтось побачить майстерність у точній відповідності натурі, а хтось, навпаки, виразності умовного художнього мови.

Звичайно модерністське мистецтво намагається подолати мімезис, і йому це вдається — наприклад, абстрактний живопис вже ні з чим за її межами прямо не співвіднесений. Але саме в ній відбувається сублімація художніх амбіцій: маніфестація власного «я». Але хто дав авторові право це своє «я» маніфестувати? Це і є один з головних концептуалістських питань.
Матеріал буде читати Боримська Олена В’ячеславівна .Вона детально розповість вам все, що ви хотіли знати про інше мистецтво.
Лекція відбудеться 6 травня (неділя) о 13.00 у нашому музеї за адресою вул. Терещенківська, 9.
Всі лекції супроводжуються візуальним рядом і сприятливою атмосферою!
Вартість: – 60 грн; пільговий квиток – 20 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *