Змінне взуття – обов`язково, або 4 причини піти на виставу «Галка Моталко»

26, 27 червня наш улюблинець редакії – “Дикий театр” – покаже виставу «Галка Моталко» за п’єсою Наталії Ворожбит. До участі у виставі залучені спортсмени, а глядачів просять взяти змінне взуття. Саме це прохання і заінтригувало нас найбільше. Здавалося б, що ми вже звикли до шокуючих вистав, але це щось новеньке. 

«Для мене це дуже особливий проект. Я теж займалась спортом, але в інший час, і ситуації, описані Ворожбит – дуже знайомі мені. При цьому, є факти, які лякають. Якщо в союзі сексу не було, то в спортінтернаті був і секс, і педофілія. І для нас важливо про це говорити. Ми попередили директора коледжу, що п’єса відкриває факти, в яких спорт інтернат буде не у найкращому світлі. Цікаво було почути, що вони до цього готові, і вважають необхідним через мистецтво аналізувати минуле»

Ярослава Кравченко

  1. Вигадана історія з невигаданого інтернату

Початок 90-х, от-от розвалиться Союз, а з Галкою Моталко – сталося диво. Учениця провінційної школи проходить відбір у спортінтернат Олімпійського резерву у Києві. Тут вдень і вночі готують кращих спортсменів, щоб демонструвати силу і міць на змаганнях і олімпіадах.

2. Галка Моталко – п’єса відомої драматургині Наталії Ворожбит

Кіборги, Вій 2.0., Ворошиловград – попередні роботи авторки, яка сама недовго вчилась у цьому спорт інтернаті. На будь-які збіги сюжету з реальністю – просить не вважати.

3. Вперше в історії українського театру виставу буде зіграна саме в тому місці, де відбувалися події п’єси

Вперше нога звичайного смертного ступить на територію Олімпійського коледжу, знаменитої кузні українського спорту.

Олімпійський коледж імені Івана Піддубного,здійснює освітню діяльність  більше 50 років, і діє як Республіканська спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю з 1966 року. За період функціонування коледжу, його вихованці ставали 23 рази олімпійськими чемпіонами, 193 мають звання чемпіонів світу та Європи, на 42 заслужених майстри спорту та понад двох тисяч майстрів спорту.

4. У виставі беруть участь спортсмени

Владислав Чорноокий, Кирило Шарапов, Олександр Кадіра, Ольга Плахотнюк, Роман Несембаум, Петро Спринюк, Ліліана Філантьєва, Дмитро Несвятипаска. Цікаво буде подивитися на них у дії. Які самеролі належатимуть їм? Чи будуть вони грати самих себе, чи передаватимуть емоцію належним чином? Це один з найцікавіших моментів постановки – спільна дія професійних акторів та не менш професійних спорцменів. Чи вийде у них симбіоз?

 

«Спортсменам необхідно орієнтуватися у суспільних процесах і розвивати інтелект. Відвідування театру – ефективна розрядка після фізичного та розумового навантаження. 

Наші співробітники, студенти та учні з радістю зголосилися взяти участь у спільному проекті. Але є й недоброзичливі люди, можу навести тільки одну цитату-реакцію в соцмережах на проект: «Просто жах! Директор експериментує над психікою дітей! Семенюшко запросив до коледжу театр з сумнівною репутацією. Очевидно мають намір учнів залучити до гомосексуалізму…». Власне це, поза іншим, хороша ілюстрація інтелектуального рівня наших опонентів».

Олексій Семенюшко, директор коледжу

 

Режисерка Анна Александрович, продюсерка Ярослава Кравченко

Актори: Анастасія Климчук, Марина Ейсмонт, юлія литвиненко, Софія Усаченко, Дар‘я Твердохліб, андрій Клименков, руслан Гришко, Денис Марцинковський, Ірина Юхно, Микита Слободенюк, Артем Пльондер, Вікторія Чернобук, Олена Мачкодера, Юлія Гончар

Дата:  27.06 20:00

Місце: Олімпійський коледж ім. Івана Піддубного, вул. Матеюка, 4 (м  Лісова)

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *