В музей на Weekend: Гід музейними подіями 13 — 15 липня 2018

У середині літа пропонуєму усім, кому набридли відпустки, шашлики та інші види розваг просто неба, вирушити до музею. Будь-якого. Обирайте.

Виставка проектів архітектурного конкурсу будівлі Музею Майдан

Національний Музей Революції Гідності • Maidan Museum

13 липня, з 10.00

13 липня 2018 року о 10:00 в київському Будинку архітектора почне діяти виставка всіх учасників ІІ стадії Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів щодо об’єкта “Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності”. Друга стадія конкурсу стосувалася проекту самого музею — вже з урахуванням вигляду меморіальної частини. У фіналі змагалися шість проектів. Їхні автори на умовах анонімності активно співпрацювали з організаторами конкурсу, зокрема відвідували Київ, оглядали місця подій, спілкувалися з родичами загиблих.
На виставці будуть експоновані макети та стенди проектів, поданих на конкурс. Відвідувачі зможуть не лише ознайомитися з роботами авторства німецьких, українських, французьких, австрійських та іспанських архітекторів у номінації “Музей Революції Гідності”, а й залишити свої відгуки в спеціальній книзі.

Коли: з 13 липня до 13 серпня, з 10.00 до 18.00 (пн.-сб., вихідний – нд.)

Де: Національна Спілка Архітекторів України – НСАУ, ул. Бориса Гринченка, 7

Вхід вільний

Таємниця поховання духовного сподвижника Богдана Хмельницького

Національний заповідник «Софія Київська»

13 липня, 16.00

На гостей чекає розповідь про Київського митрополита Сильвестра Косова (1647-1657), ім’я якого намагалися підступно викреслити з вітчизняної історії. Лектор: провідний науковий співробітник Національного заповідника «Софія Київська», канд. іст. наук Нетудихаткін Ігор Анатолійович.  Відвідувачі лекції отримають унікальну можливість першими побачити новоатрибутовані предмети з поховання «забутого» митрополита Сильвестра Косова, які нещодавно були виявлені у фондах Національного заповідника «Софія Київська».

Обов’язкова реєстрація за телефонами:
(044) 279-22-56, (044) 278-76-62

Де: Національний заповідник «Софія Київська», музей «Будинок Митрополита» (вул. Володимирська, 24, Київ).

Вартість квитка: 40 гривень (включає в себе вартість входу на територію та музей).

Святкування захоплення Бастилії в музеї

Музей Ханенків. The Khanenko Museum

14 липня, 14.00

14 липня 1789 року повсталі парижани захопили стародавню фортецю-в’язницю Бастилію. Ця подія стала вважатися початком Французької революції і вже з 1790 року стала державним святом.
Музей запрошує на невеличке костюмоване дійство, щоб дізнатися, як його відзначали в кінці 18 століття. Будуть вчити танцювати карманьйолу — традиційний французьський танець та слухати Марсельєзу від соліста ансамблю “Благовість” Pavlo Gryshchenko.

Подія приурочена до виставки Свобода VS Імперія, що відкриється у вересні цього року.

Коли: 14 липня, о 14.00

Де: Зустрічаємося біля ганку західноєвропейської експозиції за адресою вул. Терещенківська, 15. 

Вхід вільний

Перегляд фільму “Мефісто”

Музей театрального, музичного та кіномистецтва України

14 липня, 14.00

У рамках проекту «Театр у кіно» відбудеться перегляд фільму «Мефісто» (1981 р.) угорського кінорежисера Іштвана Сабо. За сюжетом талановитий, сповнений свіжих ідей театральний актор Хендрік Хофген прагне слави і успіху, але його ім’я навіть не можуть правильно прочитати на афішах. Він дає собі клятву за будь-яку ціну добитися слави, грошей і визнання. За жаданий успіх він продає свою душу, але не Дияволу, а нацистам.
Фільм став лауреатом премії Оскар у номінації «Кращий фільм іноземною мовою» 1982 року.

Коли: 14 липня, о 14.00

Де: вул Лаврська, 9

Вхід на територію Києво-Печерської Лаври, якщо Ви йдете на заходи нашого музею є абсолютно безкоштовним! При вході Вам не треба купувати квиток, а сміливо казати, куди і з якою метою Ви йдете! Квитки Ви купуєте лише у касі музею! Вхід до музею і на захід лише за ціною музейного квитка.

Втрачений світ динозаврів

Національний науково-природничий музей НАН України

14 липня, 14.00

На зустрічі з’ясують, хто ж такі динозаври й чому не всіх вимерлих рептилій варто так називати. Говоритимуть про найвідоміших представників цих легендарних істот мегарапторів, аллозаврів, тиранозаврів та їхніх колег – як вони проводили свій час, що споживали в їжу та яким чином боролися за виживання. Під час демонстрації обіцяють “контакт” зі справжніми скам’янілостями та репліками (точними копіями експонатів).

Захід для дітей

Коли: 14 липня, 14.00

Де: вул. Богдана Хмельницького, 15

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1AsDhK9r0rYKgwSYrQGCBIN46iaxI7EpUdJQtYh9COqQ/edit

Вхід: для дітей (45 грн вхідний квиток до музею (слід придбати у касі музею) + 105 грн вартість демонстрації (оплачуєте на місці проведення заходу на 4 поверсі) = 150 грн;
для дорослих (70 грн вхідний квиток до музею (слід придбати у касі музею) + 80 грн вартість демонстрації (оплачуєте на місці проведення заходу на 4 поверсі) = 150 грн.

Інтерактивна екскурсія-гра “Ти – археолог”

Музей історичних коштовностей України

15 липня, 14.00

Гості дізнаються, як проводять археологічні дослідження, чим займаються дослідники під час польових робіт та у робочих кабінетах, який шлях мають пройти експонати, перш ніж потрапити у вітрини музеїв. Буде і теорія, і практика. Чомусь дуже хочеться називати гру – “Ти Ж археолог”.

Гра розрахована на групи до 10 осіб віком 7–10 років і буде проведена в експозиції та на подвір’ї музею.

Коли: 15 липня, о 14:00

Де: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври), Музей історичних коштовностей України (філіал НМІУ). Вхід до Лаври через головну браму.

Вартість участі – 30 грн + вхідний квиток до музею (30 грн для школярів).

Арт-Мандрівка. Японська арт-медитація у НХМУ

Національний художній музей України / National Art Museum of Ukraine

15 липня, 14.00

Спокій, зосередженість на деталях, пошук внутрішньої гармонії  – практика мистецтва Сходу. Монохромний живопис тушшю нагадує одночасно японську каліграфію і знайому нам роботу з аквареллю, але окрім зовнішньої привабливості, сумі-е має глибокий духовний сенс . Це шлях пізнання власного я через зовнішній світ. Можна сказати, що сумі-е – це арт-терапія, а створення картини – це певний процес медитації.

Коли: 15 липня, о 14:00

Де: вул. М. Грушевського, 6

Реєстрація за лінком:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSehKMDhuiA105uesawnIDOTBLWucjheJvV8QaRultQPyghfaA/viewform?c=0&w=1

Вартість: 120 грн
Пільговий квиток: 80 грн 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *