Акт: Арт – сквот на “Платформі”

Що було першим? Ідея чи майстер? Ми можемо філософствувати роками та сторіччями, але факт залишиться фактом: без симбіозу митця та ідеї не буде мистецтва. На Арт-заводі “Платформа” протягом цього літа всі бажаючі можуть спостерігати за цією єдністю. Молоді майстри працюють просто у середині виставки, час від часу відкриваючи нові частини експозиції.

Локація надихає на творчість. Останнім часом усі закинуті та обшарпані споруди стають просторами галерей. Якщо раніше ми говорили про “білий куб”, коли стіни та фактури не відволікають від сприйняття мистецтва, то тепер текстури стають контекстом кураторських проектів. Арт-завод у цьому випадку однозначно вдалий вибір. Глядач стає частиною експозицію і не губиться у пространстві.
Майстерні молодих митців – частина проекту. Всього 85 учасників з усієї країни. Майстерень звісно менше.  Так, це не нова ідея. Як мінімум, вже був арк-сквот на Гогольфесті. Але створення арт-об’єктів/експонатів у режимі реального часу – сьогодні глина, завтра форма, а післязавтра скульптура – є виграшною частиною виставки.
З митцями можна поспілкуватися. Головне – не соромитися, це також частина проекту.
Молодий художник Ян розповів нам про те, що у перші дні відкриття люди йшли натовпом. Усі підряд, що зазвичай це скоріше тусовка ніж мистецтво. Але коли ажіотаж спадає, то приходять поціновувачі.
Людей дійсно небагато у будній день без різноманітних активностей.
Молоді художники з радістю приєднуються до проекту, адже є можливість працювати у власній майстерні. Виявляється, щоб знайти місце творити, треба ледь не ставати у чергу щоб отримати майстерню.
Розпорядок дня художників дуже хаотичний: вони приходять і йдуть, коли їм зручно. Можливо там і ночують.

 

Фото із Кореї

Exposure – виставка фотографів із Південної Кореї. Представлено роботи близько 30 авторів. Ринки, старі закинуті храми, люди, заборони – навіть підписи до фото вже є мистецтвом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *