Рукописи горять

Чи бували ви у будинку з привидами, коли вони так близько, що здається у наступний момент пройдуть крізь вас? Коли одночасно і лячно, і цікаво, і з місця не зрушити від захвату? Саме такі емоції відчуваєш, потрапивши до будинку Булгакова на Андріївському узвозі, 13. Ці емоції підсилені у Імерсивному шоу “Рукописи горять”, завдяки працівникам Музею та артистам Mixstyle Dance Sudio. 

Аліса Семенова

Зараз все більшу популярність отримують форми дозвілля, коли відвідувачі не просто пасивно споглядають дійство, а самі стають активними учасниками.  Така тенденція помітна не тільки в численних квест-кімнатах, але і у більш традиційних розвагах. Мова тут піде про імерсивний театр ( «immersive» перекладається з англійської «занурення»). Від звичайного він відрізняється відсутністю  традиційного поділу на сцену і глядацький зал, і, як наслідок, вистава не прив’язана до однієї локації. А глядачі не сидять, а рухаються, звідси інша назва – театр-променад. Під час вистави актори можуть взємодіяти з глядачами – брати їх за руки, давати щось, вести кудись.

Здається, меморіальні музеї просто ідеальні для імерсивного театру, адже вас оточує не звичайна бутафорія декорацій, а простір, наповнений історією та сенсами. А Музей Булгакова аж надто ідеальний: тут історія життя самого письменника тісно пов’язана з його літературними персонажами. Це, фактично, окремий світ.  Вдягніть маску, дочекайтесь, поки почуєте як “ударил знаменитый Грибоедовский джаз” і пориньте в цей світ.

Даша Сухоставец

Маємо вбратися у чорнобіле, запам’ятати пароль, увійти крізь підвал – “місце, де був щасливим Майстер”. Піднімаємося старими сходами на перший поверх, нас проводять таємничі покоївки у мереживних чорних масках. Ми, хоча й крадькома, але побачимо ті кімнати музею, що є закритими для звичайних “денних” відвідувачів. Ми ж сьогодні нічні гості.

Зміст: У чому не можна звинуватити дійство, то це у відсутності змісту. Ми подорожуємо життям та історіями Михайла  Булгакова. Кожен крок наче маленька подія. Путівником та шпаргалкою гостям стануть твори майстра. Головне – не соромитися і долучатися. Звісно, що у годину вистави не вкласти усі деталі та таємниці, переживання митця, але подорож сподобається як знавцю біографії та творчості, так і тим, хто про Булгакова знає небагато.

Форма: На мою скромну думку, це щось між квестом, виставою та костюмованою екскурсією. Ви одночасно  маєте і цілісний сюжет, і живих акторів, і загадки. Акторська гра – гідна. Костюми та грим – прекрасні. Окремо хочеться виділити Азазелло. Мене він дійсно налякав: аж ніяк не хотілося дивитися йому в очі, бо можна побачити усю темряву світу. Ви зрозумієте чому, варто тільки його побачити. Декорації… О, це не декорації! Музейний простір – головний персонаж. А так і має бути.

Найпрекрасніший та найзворушливіший момент, особисто для мене, – це завжди бібліотека. Книжкових шаф було тільки дві, але Михайло Булгаков мріяв про кімнату, по периметру якої були б книжкові полиці. Ви ж пам’ятаєте, чим саме пахнуть книжки? Під час дійства ви і почуєте, і посмакуєте цим ароматом. А ще згадаємо про те, що кожного року у день народження майстра читають його твори на усіх мовах світу.

Крапля дьогтю: Запис на імерсивне шоу обмежений, людей у групі небагато, осіб 20. Але гості займають чи не весь простір, як на мене, не надто комфортно.

Враження після шоу дивовижні. Ніби побував у іншій реальності, ніби двері у шафі нарешті спрацювали, і крізь них на годинку опинився у казці.

Найближче шоу: 18 серпня о 19.00 та о 21.00
Адреса: Андріївський узвіз, 13
Попередня реєстрація обов’язкова: https://goo.gl/forms/gJi5QiGb3sd9Ux4Z2

2 thoughts on “Рукописи горять

  1. Pingback: Forestieri. Імерсивне шоу у Музеї Михайла Грушевського | CEDRA

  2. Pingback: В музей на Weekend: 14 найкращих музеїв України 2018 року за версією редакції Cedra | CEDRA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *