Квантовий стрибок Шевченка. Виставка

Є серйозні музейні проекти, на підготовку яких витрачають іноді навіть не місяць, а кілька років. Є музейні іміджеві проекти, коли, здавалося б, роботи на пару тижнів, але комунікація — це ті самі кілька років. Проект «Квантовий стрибок Шевченка» — прекрасний приклад змістовного іміджевого проекту, проекту — прикладу колаборації музею та сучасних модних ілюстраторів. Виставка, яку можна було втілити саме у цей час, саме у цьому місці.

Редакція зустрілася із кураторкою проекту, старшою науковою співробітницею Національного музею Тараса Шевченка Анастасією Аболєшевою.

Анастасія Аболєшева

Поштовхом для виставки став пошук нових варіантів сувенірної продукції для музею. Я була підписана у інстаграмі на сторінку UnicornAndWine ілюстратора Олександра Грехова. Він друкує свої ілюстрації на футболках та листівках, які б стали прекрасним доповненням асортименту нашої сувенірної крамнички.

Олександр Грехов

Спочатку це були тільки ілюстрації. Моїм завданням було обрати роботи, щоб це не виглядало як наруга, щоб у них був певний зміст, і підготувати концепт та тексти.

Завдяки цим ілюстраціям ми отримали можливість трохи інакше розкрити біографію Шевченка. Одна справа, коли є позитивний герой, але інша — коли він негативний. Які спільні риси можна знайти із Шевченком? Наприклад, Фантомас — негативний герой. Але це також перснаж, який приховує своє обличчя. До кінця ми так і не дізнаємося: хто він насправді. Шевченко так само у певний період життя приховував, що він є автором певних творів. Тут ми говоримо про псевдоніми, про різні Alter ego. Він так само ніби міняє маски.

Шевченко — Фантомас

Концепт виставки: Що б було, якби Шевченко міг подорожувати у просторі і часі, втілюючись у інших людей: живих- неживих, реальних-нереальних, добрих-недобрих.

Згідно з цим і  шукали назву. Було багато варіантів: «Шевченко Fantastick», «Назад у майбутнє з Шевченком»… Але буквально за день до релізу згадала цей серіал — «Квантовий стрибок». Серіал з мого дитинства, можливо, не всі знають його. Але він повністю ілюструє основну ідею: герой подорожує у часі і просторі, втілюючись у інших людей.

Дітей та активних відвідувачів потішить інтерактивна зона з іграми та головоломками.

У межах проекту було організовано лекцію Марії Дячук «Наївно про мистецтво» та  дитячий розважальний захід «Невгамовні шукачі пригод».

Марія Дячук — засновниця освітнього проекту What’sart?, культурологиня, мистецтвознавиця — розповіла про наївне мистецтво, про те, що називають «примітивізм». Можна було дізнатися, де різниця між навмисним спрощенням форми та «дитячими малюнками». Та познайомитися з творчістю найвидатніших представників цього напрямку.

Перший фідбек: Це Інстаграм-виставка, тому можна одразу казати про певні результати. За кілька годин після відкриття профіль музею переглянуло 190 оригінальних відвідувачів сторінки  (300 підписників). На сьогодні картина змінилася: 447 відвідувань профілю за 7 днів.

Коли:  з 14 по 26 серпня.

Де: Національний музей Тараса Шевченка

Вхід на виставку — за музейним квитком (35 грн — дорослий, 15 грн — пільговий, дитячий)

Фото: Анастасія Аболєшева

Вела бесіду: Дарія Сухоставець

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *