Weekend у музеї на День незалежності 2018

24 серпня – особливий день для українців. У цей день ми не тільки святкуємо свою самостійність та розвиток, але також звертаємося до історії, культури та зазираємо у майбутнє.

До Дня Незалежності Музей Івана Гончара відкриває мистецьку виставку «Візуальні історії з історії»

Працює 24 серпня (а також на вихідних)

Близько сотні експонатів розкриють наш шлях до мистецької довершеності, індивідуальної свободи та державної Незалежності. Історії з народної мудрості почуємо із вуст селян, майстрів, співачок народних гуртів із відеофільмів, відзнятих студією «Kozamedia» (оператор Володимир Хоменко) під час музейних експедицій селами України.

ОСОБЛИВОСТІ: Вперше експонуватимуться історичні картини художника-живописця Осипа Куриласа (1870-1951), які послугували ілюстраціями до «Історії України-Русі» Миколи Аркаса – «Переслідування православних», «Біля труни Тараса Шевченка», «Аудієнція єпископів у Папи Римського», «Портрет гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного», а також робота маляра-імпресіоніста Тита Романчука (1865-1911) «Зустріч останків Тимоша». Дізнаємося про історію віднайдення та прихований символізм акварелі етнографа, графіка Амвросія Ждахи (1855 – 1927) «Ой, біда, біда чайці небозі», друк листівки з якої цензура довгий час забороняла. А який страх наводили на контролюючі спецслужби скульптури народних героїв-месників Івана Ґонти та Максима Залізняка роботи Івана Гончара! Будуть також представлені зразки живопису фундатора Музею. Унікальні фото, зокрема, оригінали світлин історика, політичного діяча Михайла Грушевського, право захисниці та громадської діячки Олени Антонів, фото з історії «Просвіти», українських січових стрільців, а також добірка світлин кубанського козацтва, віднайдених на Кубані побратимом Гончара – Ренатом Польовим, – все це та багато іншого знайде своє місце на виставці.

Виставка діятиме до 30 вересня 2018 року.

Вартість вхідного квитка – 30 грн

Відкрито для відвідування: Вівторок – неділя10:00 – 17:30

Де: вул. Лаврська, 19

Заходи до святкових вихідних у Національному музеї історії України

25 та 26 серпня

25 СЕРПНЯ, СУБОТА
11:00, 14:00 – Тематична екскурсія «Українська революція 1917—1921 рр».
Входить до вартості квитка до музею.

13:00 – Екскурсія вихідного дня «Л. Лук’яненко: З вірою в Незалежність».
Вартість – вхідний квиток + 20 грн.

16:00 – Лекція «Військова майстерність запорозьких козаків».
Вхідний квиток до музею на лекцію – 30 грн.

16:00 – Всі охочі можуть взяти участь у складанні яскравого пазлу “Народжені вільними” на території музею, який являє собою гігантську мапу України.

26 СЕРПНЯ, НЕДІЛЯ
11:00, 14:00 – Тематична екскурсія «Українська революція 1917—1921 рр».

13:00 – Екскурсія вихідного дня: Від Незалежності до Незалежності.
Вартість – вхідний квиток + 20 грн.

14:00 – Лекція «Мистецтво на тисячоліття. Погляд із майбутнього»
Філіал НМІУ – Музей історичних коштовностей України, вул. Лаврська, 9.

16:00 – Всі охочі можуть взяти участь у складанні яскравого пазлу “Народжені вільними” на території музею, який являє собою гігантську мапу України.

#ЕкспонатТижня
25, 26 серпня
11:30, 13:30, 15:30 – Чернетка Акту проголошення незалежностіУкраїни. Третій поверх, Виставка. Левко Лук’яненко: З вірою в Незалежність України..
Входить до вартості квитка до музею.

Де: вул. Володимирська, 2

Лекція у Національному музеї історичних коштовностей «Мистецтво на тисячоліття. Погляд із майбутнього»

26 серпня

В Музеї історичних коштовностей України зберігається унікальна колекція ювелірного мистецтва – близько 56.000 експонатів. В експозиції музею можна побачити прикраси, створені не лише сотні, а і тисячі років тому. Ювелірне мистецтво – це і справді мистецтво на тисячоліття, яке співробітниками науково-дослідного відділу ретельно вивчається, аналізується, узагальнюється. За кілька століть теперішні авторські мистецькі твори із золота і срібла теж стануть історією. Що побачать наші нащадки, обертаючись у наш час?

У неділю, 26 серпня, о 14:00

Де: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври), Музей історичних коштовностей України (філіал НМІУ). Вхід до Лаври через головну браму

Вартість: 30 грн.

На обкладинці: вітальна листівка Музею Івана Гончара. 

“Портрет дівчини у вінку”, Ярмоленко П.М.(1886-1953). 20–30-ті рр. ХХ ст. Київська обл., Переяслав-Хмельницький р-н, с.Ташань. Полотно, олія.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *