5 цікавих можливостей для професійного розвитку музейників

Привабливі воркшопи та конференції часто пропонує Міжнародна рада музеїв ICOM, час від часу з’являються і інші пропозиції, але вони губляться поміж інших курсів та лекторіїв. Тому їх доводиться віловлювати, як перли у океані. Редакція вдячна за цю роботу Вікторії Антоненко, яка розуміється на цікавих та корисних пропозиціях для навчання

 

Що? “BUILDING MUSEUMS 2019” – щорічний міжнародний симпозіум, що організовується Середньоатлантичною асоціацією музеїв (MAAM) для архітекторів, керівників музеїв, менеджерів проектів, технічних експертів, аби обговорити проекти будівництва, розширення, реконструкції музеїв. До участі запрошуються доповідачі за наступними напрямками: – лідерські ролі в проектах музейного будівництва;  – стратегічне планування; – бюджет і бізнес-планування; – досвід відвідувача; – збереження колекції та дизайн об’єкту; – процес проектування; – вибір архітектора і підрядника; – фандрайзинг; –  зовнішня і внутрішня комунікація проекту; – інфраструктура і збереження історичної спадщини; – сталий дизайн; – виклики після відкриття.

Де? Нью-Йорк, США

Коли? 27 лютого – 1 березня 2019 року

Дедлайн: 21 вересня 2018 року. Більше інформації: http://midatlanticmuseums.org/building-museums/.

Що? “Museums and Stereotypes” – 4-денна міжнародна тренінгова школа для едукаторів, кураторів, дизайнерів виставок, менеджерів культури, директорів, вчителів, викладачів, митців, спрямована на вивчення нових стратегій і практик для подолання соціальних упереджень за допомогою музеїв та підвищення відповідальності музейних фахівців. У програмі: лекції, воркшопи, відвідування музеїв.

Де? Турин, Італія

Коли? 25-28 жовтня 2018 року

Дедлайн: 21 вересня 2018 року. Більше інформації: https://museumsandstereotypes.org/.

Що? “MW19” (Museums and the Web conference) – конференція, що щорічно проводиться в Північній Америці та Азії з 1997 року і об’єднує веб-майстрів, едукаторів, кураторів, бібліотекарів, дизайнерів, менеджерів, директорів, науковців, консультантів, програмістів, аналітиків, видавців та всіх інших, хто сприяє розвитку музеїв, галерей, бібліотек, наукових центрів і архівів. Конференції не мають заздалегідь визначених тем і формують програму на основі поданих до участі матеріалів. Передбачено різні формати участі: проведення воркшопу, виголошення офіційної доповіді, модерація професійної дискусії, презентація проекту, участь у круглому столі, організація майстер-класу тощо.

Де? Бостон, США

Коли? 2-6 квітня 2019 року

Дедлайн: 30 вересня 2018 року. Більше інформації: https://mw19.mwconf.org/call-for-proposals/.

Що?  “Essential digital skills for museum professionals” – 8-тижневий безкоштовний онлайн-курс, спеціально розроблений для музейних фахівців, а також студентів, волонтерів – всіх, хто хоче пов’язати свою кар’єру з музейною справою зокрема та культурним сектором загалом. Кількість слухачів обмежена (1 000 осіб). Успішне завершення курсу дає право брати участь у спеціальній 6-місячній навчальній програмі, що передбачає стажування в музеї.

Коли? Жовтень-листопад 2018 року

Дедлайн: 30 вересня 2018 року. Більше інформації: http://www.project-musa.eu/.

Що? “Museums Out Of The Box! The crossover impact of museums” – щорічна конференція Мережі європейських музейних організацій (NEMO). У 2018 році відбуватиметься в рамках відзначення Європейського року культурної спадщини. У програмі передбачено: лекційні сесії, воркшопи, відвідування музеїв, групові заняття, автобусний тур історичними місцями Мальти. Серед лекторів – музейні фахівці з Мальти, Італії, Німеччини, Нідерландів, Швеції, Греції, Латвії, Ірландії, Естонії, Фінляндії.

Де? Валлетта, Мальта

Коли? 15-18 листопада 2018 року

Дедлайн: 12 листопада 2018 року. Більше інформації: https://www.ne-mo.org/our-actions/nemo-events/nemo-annual-conference.html

Автор: Вікторія Антоненко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *