Чому піти на “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” до Театру на Подолі

Чи пам’ятаєте ви твір Панаса Мирного “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” Редактор може пригадати тількі Чіпку, і те, що він спився під кінець. Але ж це перша монументальна селянська епопея! Життєпис селянина, який стає злочинцем і отримує покарання! Чи все ж таки це історія про класову боротьбу? Чи про те, що таке свобода і чи всім вона потрібна? 

А якщо додати джаз-рок пісні? Точно буде веселіше ніж на уроках української літератури. Прем’єра вистави відбудеться 8 листопада у Театрі на Подолі .

Переосмислення класики?

Журналіст Віталій Жежера написав п’єсу, спираючись на роман.  Він знаний театрознавець та автор, тому погляд має бути дуже змістовним та глибоким, а не просто переосмисленням класики “на сучасний лад”.

Автор про історію створення п’єси

«Віталій Малахов досить давно запропонував зробити інсценізацію роману Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Юрію Покальчуку. Він тоді займався свого роду культурним шефством над колонією малолітніх злочинців у Прилуках. Вони писали вірші, і навіть журнал свій випускали під його керівництвом. Невдовзі після того як Покальчук погодився, він, на жаль, помер. Це був час, коли Малахов все сподівався, що от-от відкриють нову сцену, і саме цією інсценізацією хотів її відкрити. Після смерті Покальчука Віталій Юхимович звернувся до мене. Над інсценізацією працював я та Ірина Германюк, колишня моя студентка театрального інституту. Ірині ще зі школи дуже подобався цей роман, вона вважала його дуже актуальним, а не просто класикою. Дуже швидко у нас народився перший варіант сценарію. А нова сцена не відкрилася ні тоді, ні наступного року. І так тривало 8 років. З тих пір все переписувалось, народились пісні, які складав я, а актори Театру на Подолі написали до них музику – дуже чудово у них вийшло”.

Автор про “волю”

Оскільки я всередині процесу – також виконую роль діда Уласа, мені важко визначити актуальність твору Панаса Мирного зараз. Але спробувати можна… На початку роману йдеться про таке поняття, як «воля» – у контексті 1861 року, коли було скасовано кріпацтво. «Будь ласка, робіть, що хочете!» Але виявляється, що на волі страшніше, ніж в неволі. Самоврядування… Термінологія та сама, що і тепер. Питання про волю і свободу. «Є воля чи немає волі?» Це, мабуть, і є одна з граней актуальності»

Віталій Жежера

Режисер про актуальність

“Роман Мирного не просто зараз актуальний, він завжди актуальний. Бо це стосується пошуку правди серед молодих людей, які завжди є максималістами, шукають правду стосунків, правду на Землі. Іноді ця риса  робить з них сильних людей, а іноді ламає.

Виталий Малахов, режисер і художній керівник Театр на Подолі про прем’єру – «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» 

Прем’єра у Театр на Подолі – “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” від Виталий Малахов.

Ролі виконують: Roman Khalaimov, Valentine Boyko, Anna Tambova, Сергей Гринин, Igor Nikolayev, Иван Завгородний, Kostya Temlyak, Юрий Фелипенко, Максим Грубер (Поликарп Антипаторович Черный), Дмитрий Грицай, Катарина Шенфельд (Katarina Shenfeld), Valentina Sergeeva.

Де: 8 та 9 листопада о 19:00. Нова сцена.

Фото Ira Marconi

One thought on “Чому піти на “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” до Театру на Подолі

  1. Був на тому ж самому показі. Як на мене – вистава жахлива. Дуже плоска, гра акторів порожня, вистава не викликала ні однієї емоції. Я ходжу до театру раз на тиждень, але таких негативних емоцій вистави давно не викликали. Режисура на рівні шкільної вистави, просто більший бюджет. І взагалі я дуже рідко пишу негативні отзиви, але не хочу щоб Україна ганьбилися і все далі опускалася на театральне дно. Не розумаю що за критики поставили її на топове місце? Тільки тому що по українській класиці?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *