Цікаві можливості для професійного розвитку музейників 2.0

Час та можливості для професійного розвитку є завжди. Головне – бажання! Вікторія Антоненко, керівник відділу у Музеї Тараса Шевченка, вже зробила всю пошукову роботу за нас. Залишається тільки заповнити анкети 

Що? Tandem Europe – це міжнародна програма колаборації, що ставить за мету розвиток громадянського суспільства в Європі та сусідніх регіонах через культурні та соціальні зміни. Потенційні учасники – державні інституції, неприбуткові громадські ініціативи чи організації, креативні індустрії, що займаються культурною діяльністю. Обрані кандидати візьмуть участь у Tandem Europe Partner Forum (2019), де повинні будуть знайти партнера для співпраці. Наступний етап – підготовка і реалізація у тандемі програми культурного партнерства.

Дедлайн для заповнення аплікації: 15 листопада 2018 року

Більше інформації: https://www.tandemforculture.org/stories/tandem-europe-3-open-call/

Що? Culturalheritage for mental health recovery – 2-денний семінар, що проводиться з метою вивчення та обговорення творчих проектів і нестандартних пропозицій, які б об’єднували музеї, архіви й інші інституції, що працюють з культурною спадщиною, та організації зі сфери охорони здоров’я заради поліпшення добробуту і здоров’я людей з ментальними порушеннями або людей, що перебувають у вразливій ситуації.

Де? Гент (Бельгія)

Коли? 29-30 листопада 2018 року

Більше інформації: https://faro.be/kalender/participation-cultural-heritage-mental-health-recovery-international-conference

Що? Changing the Narrative – панельні дискусії, навчальні кейси, воркшопи, організовані Асоціацією музеїв Каліфорнії в рамках своєї щорічної конференції. Цьогоріч заходи присвячені темі інклюзивності музейних наративів.

Де? Сан-Франциско (США)

Коли? 7-9 лютого 2019 року

Дедлайн для реєстрації: 30 листопада 2018 року

Більше інформації: https://www.calmuseums.org/Public/LEARN/Conference/Conference_Schedule/Public/LEARN/Conference/2019-Conference-Schedule-/2019%20Conference%20Schedule.aspx?hkey=a3b67f40-9c84-45df-a412-8ef665b1c3f6

Що? Learning Laboratory and Community Center: Positioning the Academic Museum for Success – щорічна конференція Асоціації академічних музеїв та галерей, що передбачає різні формати участі: круглий стіл, панельні дискусії, воркшопи, poster-сесії на теми академічного партнерства,  museum studies, позиціонування музею як комунікаційного центру, що стимулює діалог і громадянську відповідальність.

Де? Міннесота (США)

Коли? 27-30 червня 2019 року

Дедлайн: 1 грудня 2018 року

Більше інформації: https://www.aamg-us.org/wp/2019-annual-conference/

Що? Museum and School Hand in Hand: How and why we are forming strong, sustainable ties with the education sector – навчальна програма Словенської асоціації музеїв, де обговорюватиметься досвід побудови міцної і стабільної співпраці між музейними інституціями та сектором освіти.

Де? Любляна (Словенія)

Коли?28 лютого – 1 березня 2019 року

Дедлайн:10 грудня 2018 року

Більше інформації: https://www.ne-mo.org/news/article/nemo/learn-how-to-involve-schools-at-the-museum-in-the-next-nemo-learning-exchange.html?fbclid=IwAR3OnOsLOUomyff5i64H7EiFyy0F6OSmkGLx8hKb-i87VnaUSTysgv1-DY0

Що? The Challenges of Museum Collections Today – 8-денний воркшоп, що організовується The ICOM International Training Centre for Museum Studies для обміну знаннями щодо документального супроводу музейних колекцій, їх довготермінового зберігання та важливості політики управління колекціями.

Де? Пекін (Китай)

Коли? 10-18 квітня 2019 року

Дедлайн для тревел-гранту: 16 грудня 2018 року

Більше інформації: https://icom.museum/en/news/the-challenges-of-museum-collections-today-call-for-icom-itc-grants/

Що? The Rijksmuseum Fellowship Programme – стипендіальна програма, що ставить за мету заохочення та підтримку наукових досліджень, сприяння академічним дискурсам та посилення зв’язків між музеєм та університетами. Спрямована на музейних фахівців, які цікавляться нідерландським мистецтвом, історією та музеологією і можуть запропонувати нові підходи в дослідженні колекції та діяльності Рейксмузею.

Де? Амстердам (Нідерланди)

Коли? 2019/2020 роки

Дедлайн: 20 січня 2019 року

Більше інформації: https://www.rijksmuseum.nl/en/fellowships

Що? Museum Connections – міжнародна конференція та цикл воркшопів, де обговорюватимуться виклики, що постають перед сучасними музеями в умовах скорочення державного фінансування: як це змінює бізнес-модель, звички і навіть роль музейних установ?

Де? Париж (Франція)

Коли? 16-17 січня 2019 року

Більше інформації: https://www.museumconnections.com/en/

Що? University Museums and Collections as Cultural Hubs: The Future of Tradition – конференція, що організовується The International Committee for University Museums and Collections. Передбачає різні формати участі: доповіді, дискусії, poster-сесії, семінари на тему майбутнього музеїв, колекцій та спадщини в контексті культурної місії університетів.

Де? Кіото (Японія)

Коли? 1-7 вересня 2019 року

Дедлайн: 31 січня 2019 року

Більше інформації: http://umac.icom.museum/umac-2019-call-for-proposals/

Що? The Role of Emotions in Museum and Cultural Experiences – міжнародна конференція, організована в колаборації KulturAgenda Institute for Museums, Cultural Enterprises and Audiences, The Institute for Learning Innovation та Staatliche Museen zu Berlin. Мета заходу – висвітлення найновіших досліджень у сфері людських емоцій та ролі, яку вони відіграють у музейному та культурному досвідах.

Де? Берлін (Німеччина)

Коли? 4-6 квітня 2019 року

Дедлайн: 4 березня 2019 року

Більше інформації: https://www.kulturagenda.at/connected-audience-conference-2019/

 

Підготувала Вікторія Антоненко (Національний музей Тараса Шевченка)