3 основні причини побачити «Stardust» від Complexions Contemporary Ballet

Нова хвиля популярності музичних байопіків огорнула кінематографічний світ. «Літо», «Богемна рапсодія», «Зірка народилась» – вийшли на екрани цього року і встигли зібрати натовпи прихильників і хейтерів. Ми звикли до неймовірних акторських перевтілень на екрані у видатних особистостей минулого, нас не здивуєш схожістю облич, голосів, драматизмом історії.

Але що, якби хтось задумав байопік про Девіда Боуі? І не в кіно, а на сцені. І не один актор, а 15. І не через слова, а через танець?

Причина 1: Боуі живий!

Людина-ікона, людина-стиль, людина-епоха. Ім’я Девіда Боуі вписано величезними літерами в історію культури планети Земля поруч із Фредді Мерк’юрі, Леонардом Коеном, Енді Ворголом та іншими.

Абсолютно космічний, він, тим не менше, був одним із найяскравіших земних представників. Звісно, поціновувачі класичного року і прихильники таланту Боуі оцінять музичний ряд, на якому зав’язана постановка. Ми почуємо «Changes», «Rock and Roll Suicide», «Modern Love», «Young Americans», «Heroes», звісно, легендарну «Space Oddity», і навіть останню із записаних пісень Боуі  – «Lazarus».

Ми вже не зможемо потрапити на його концерт. Але хоча б на один вечір Complexions Contemporary Ballet спробує прикликати дух музиканта і виконати справжню оду його таланту за посередництвом пластики і танцю.

Боуі живий. Принаймні саме з цією думкою, сподіваємось, ви будете покидати Жовтневий 25-го листопада.

Причина 2: Complexions

Американський балет Complexions Contemporary Ballet був створений майже 25 років тому хореографами Двайтом Роденом та Дезмондом Річардсоном, у Нью-Йорку, з постійною труппою 14 класичних танцівників балету.  Балет Complexions активно гастролює по світу, проводить майстер-класи, є еталоном мистецтва модерн-танцю, і є першим американським мультикультурним балетом.

Complexions встигли зібрати купу нагород, враховуючи «Вибір критиків» авторитетної «Нью-Йорк Таймз». Балет з’являвся на головних фестивалях Європи, Австралії та Азії.  Постановник Cirquedu Soleilі TheGreat Gatsby Ballet Двайт Роден створив більше, ніж 90 балетів для Complexions, та інших американських модерн-балетів. Якщо вам щось говорять імена Патрика Суейзі, Принца, Ленні Кравіца, Мадонни та U2 – ви вже знайомі з роботою цього хореографа. Дезмонд Річардсон, в свою чергу, відповідає у команді за пластику, і професіоналізм танцівників, вдало поєднуючи класичну хореографію з контемпорарі балетом. Він співпрацював із Франкфуртським балетом, театром «Ла Скала» та багатьма американськими труппами.

Причина3: Хіт сезону

Ні, звісно, ми не натякаємо на те, що класичний балет віджив своє. Зовсім навпаки: редакція Cedra дуже обережно ставиться до всього з приставкою «модерн», і далеко не завжди слава прогресивних іноземних балет-шоу виправдовує себе. Але те, що втілює Complexions Contemporary Balletу постановці «Stardust», наперед захопило нашу уяву.

Театр, пластика, гра, презентація, музичність, вихід за межі, іммерсивність – те, що нині сповідує будь-яка труппа модерн-балету, будь-то Нюрнберзький камерний модерн-балет чи Київ Модерн Балет Раду Поклітару. Танець вже давно перестав бути просто танцем, а танцівники – рухливими фігурами у фотопластиконі.

Тенденція еклектики класичного (як в нас звикли казати – елітарного) мистецтва та рок-музики, або інших елементів сучасної культури, продовжує розвиватись і завойовувати нові і нові платформи. Навіть традиційно «закритий» і обережний до експериментів балет все частіше звертається до такого формату. Ми вже бачили «Ромео і Джульєту і Радіохед». Чому б не побачити балет під Девіда Боуі?

Подібний тип постановок поступово втрачає флер експерементальності, і чим далі – тим більше захоплює різні труппи виконавців модерн-балету по світу. І ця тенденція цілком передбачувана, адже в такій формі балет розширює коло своїх прихильників, захоплюючи при цьому вдячну аудиторію слухачів рок-класиків, чию музику використано у постановках.

Боуі трибют дивимось 25 листопада о 19.00 у Київському Жовтневому палаці

Квитки тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *