Чому варто побувати на виставі “Звідки беруться діти?”

Вистава, що її поставили вже 200 разів на різних сценах країни, дійсно особлива. Як розповідають глядачі, здатна відкрити у людині почуття, про які вона навіть не замислювалася. Чи сумна ця історія, чи сповнена добра та надії – судити глядачам. Але відпочатку спрямована на те, що “так не буває на світі, щоб були загублені діти”.

Все почалося з ідеї

Це вистава з понад 10-ти річною історією. Все почалося з ідеї. Ідеї допомогти дітям. Згідно статистики в Україні близько 72 тисяч неповнолітніх проживають у закладах-інтернатах (станом на 2017 рік). У Великобританії, Швеції та Швейцарії діти з перших років життя за жодних умов не можуть потрапити до такого закладу, установ такого спрямування у цих країнах просто не існує. Кожне залишене немовля відразу забирає родина. В Україні лише 3 тисячі вихованців спецзакладів усиновили у 2017 році.

Текст та драматургія

Основа вистави – історії материнства восьми жінок, які зустрілися у палаті провінційного пологового будинку. Головних героїнь четверо: студентка ПТУ, яку вигнали з гуртожитку, мати шістьох дівчат, яка мріє про сина, сурогатна мати та жінка, якій не судилося стати матір’ю. Без спойлерів зрозуміло, що кожна історія – драматична, що пустити сьозу можна над долею кожної з них. Але всі вони не безнадійні, кожна може ще зробити правильний вибір та бути щасливою, любити когось понад усе на світі.

Художній-керівник театру Віталій Малахов не зміг лишатися осторонь проблеми безпритульних дітей і вирішив допомогти. Він звернувся до драматурга  Анатолія Крима, який у своєму доробку мав п’єсу «Звідки беруться діти?», написану ще у 1968 році.  Цей спектакль мав назву «Допомогти так легко, або звідки беруться діти?», бо домогти дітям справді дуже легко – лише купити квиток на виставу.

This slideshow requires JavaScript.

Статистика

Вистава відсвяткувала свій 200-разовий юбілей.

Завдяки цій історії:

142 дитини знайшли нові родини;
265 дітей забрали їхні справжні батьки;
84 знайшли опікунів;
143 влаштовані до форм сімейного виховання.
За кошти, зібрані під час туру вистави побудовано 28 дитячіх будинків.

Де: Театр на Подолі, Андріївський узвіз, 20Б, Київ

Коли: 19 грудня та 3 січня, 19:00

Квитки тут

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *