«Пан Лампа» у Театрі на Подолі: 5 причин піти

Різдвяні свята та зимові канікули – це час, який наганяє страху навіть на найбуваліших театралів, акторів, режисерів-постановників та працівників сфери мистецтва. Розвішуються гірлянди, прикрашаються зали, стеляться килими, прибираються гострі предмети. Адже в глядацьких залах з’являються вони. Найсуворіші критики, які прагнуть відірватись перед початком другого семестру.

  1. Альтернатива різдвяним виставам

Діди Морози, Снігуроньки, сніговики, зайчики, ялинки – від усіх цих персонажів традиційно мружаться очі починаючи з кінця листопада і до кінця січня. На сцені, під сценою, у вигляді ляльок, на кіноекрані, у вигляді балету, опери, на льоду, під льодом. Все, що завгодно, на будь-який смак і колір, але…те саме. Натомість, є альтернатива. Цьогоріч Театр на Подолі спільно з Польським інститутом у Києві презентує виставу «Пан Лампа», яка захопить малюків та їхніх «наглядачів» не гірше будь-якої ялинки, та подарує святковий настрій і трошечки справжнього дива напередодні Різдва.

  1. Справжнє імерсивне шоу

Редакція Cedra часто спекулює словом «імерсивне». У цього є неприхована мета: розтлумачити значення імерсивного шоу українській аудиторії та заохотити відвідати хоча б одне імерсивне дійство, аби визначитись, чи пасує вам такий формат. Адміністрація театру попередила, що в процесі вистави відбудеться деяка зміна локацій, і глядачі мають бути готовими до власної присутності на сцені, і не лякатись, адже вони – частина вистави.

Так, на дитячих святкових «ялинках» часто застосовуються елементи гри, проте, вони здебільшого спорадичні і примітивні, тож більш прошарені дітлахи відмовляються брати в цьому участь. Натомість, справжні імерсивні шоу не просто час від часу залучають глядача до вистави – вони створюють виставу навколо нього.

Отже, глядачам обіцяно справжній квест, з початком у головній сцені (або ж на головній сцені). А далі Пан Лампа поведе своїх послідовників і шукачів пригод куди йому заманеться (щоправда, хвилюватися немає причин, манеться йому лише у межах театру).

  1. Для дітей і дорослих

«Від 6 до 106» – так стверджує афіша. Проте, паспорт чи учнівський ніхто не вимагатиме (ну а раптом вам 107). Основний меседж потенційним глядачам – якщо ви відчуваєте в собі оту золоту дитину, але ніяк не можете її відшукати – Пан Лампа готовий вам допомогти, і достукатись до того свого я, яке вже трохи припало пилом з робіт, паперів, планів, турбот – і всього того, про що варто іноді забувати, хоча б ненадовго, і дозволити казці відкрити вам двері у світ фантазії.

Із Паном Лампою – діти будуть готові до пригод. Питання тільки до дорослих.

  1. Оригінальна історія

Не розкриваючи основного сюжету, театр повідомляє, що вистава складатиметься (умовно) з десяти новел. Головні герої – дідусь Лампа, онучка з багатообіцяючим іменем Псюха та глядачі стрибатимуть з історії до історії і зустрічатимуть на своєму шляху різних персонажів, серед яких є навіть блохи (сподіваємось не справжні!) та дізнаватимуться їхні сюжети, бажання та проблеми, аби вкінці віднайти мораль, що всіх об’єднуватиме.

На перший погляд звичайна казка зачіпає основні питання, якими час від часу задається кожен, та сипле жартами зрозумілими і смішними у рівній мірі дорослим та дітям.

  1. Час вибратися зі святкового столу

Ну серйозно. Скільки можна? Час культурної програми.

Редакція відправляє власний дитячий десант розвідати, чи справді «Пан Лампа» такий крутий, як про нього говорять. Наш критик пообіцяв бути суворим, але справедливим.

Що: вистава «Пан Лампа»

У ролях: Олександр Данильченко, Юлія Шевченко, Катерина Вайвала, Світлана Телегова та інші.

Де: у Театрі на Подолі

Коли: прем’єра 5 та 6 січня, о 12:00

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *