«Музеї як культурні хаби: майбутнє традиції»: Міжнародний день музеїв 2019


Світова спільнота святкуватиме Міжнародний день музеїв 18 травня 2019 року. Кожного року все більше музеїв долучаються до проекту. За даними Міжнародної ради музеїв ICOM, минулого року заходи до свята організували 40 тисяч музеїв у 158 країнах світу.

ICOM щороку обирає тему, важливу для суспільної думки. 2019 рік зосереджено увагу на «Музеях як культурних хабах: майбутнє традиції».

Змінюється роль музеїв у суспільстві. Музеї постійно переосмислюють себе у прагненні стати більш інтерактивними, орієнтованими на аудиторію. Вони ведуть діалог із громадою, прагнуть стати гнучкими, адаптивними та мобільними агенціями. Тепер це культурні центри, що функціонують як платформи, де творчість поєднується зі знаннями, і відвідувачі також можуть створювати, ділитися та взаємодіяти.

Зберігаючи свої першочергові місії – збирання, збереження, комунікації, дослідження, виставки – музеї трансформували свою практику, щоб залишатися ближче до спільнот, яким вони служать. Сьогодні організації у пошуку інноваційних шляхів розв’язання соціальних проблем і конфліктів. Діючи на місцевому рівні, музеї також можуть захищати, пом’якшувати глобальні проблеми, намагаючись активно реагувати на виклики сучасного суспільства. Музеї, як інституції в центрі суспільства, мають право встановлювати діалог між культурами, будувати мости для мирного світу і визначати стале майбутнє.

Оскільки музеї дедалі більше перетворюються на культурні центри, вони також знаходять нові методи представлення та вшанування своїх колекцій, їх історії та спадщини, створюючи традиції, які матимуть новий сенс для майбутніх поколінь і актуальність для все більш різноманітної сучасної аудиторії на глобальному рівні. Ця трансформація, що має глибокий вплив на музейну теорію і практику, також змушує нас переосмислити цінність музеїв і поставити під сумнів етичні межі, що визначають саму природу роботи музейних фахівців.

Музеї – одночасно координаційні центри для спільноти та невіддільна частина глобальної мережі. Вони надають платформу для перекладу потреб та поглядів місцевих громад у глобальний контекст.

Чекаємо на нові проекти від українських музеїв!

Перекладено з network.icom.museum/international-museum-day

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *