Чому варто потрапити на форум “Реформуючи простір”

Урбаністика – одна із топових тем у сучасному суспільстві. Ми багато говоримо про організацію та реформування простору. Важливими є як масивні об’єкти, так і деталі, зокрема скульптури.

“Мова не тільки про територію міста, в якому вони перебувають, а і про простір метафізичний, особистісний, простір між людиною і природою, людиною і всесвітом. Художники досліджують те, як впливають політичні, геополітичні, культурні, соціальні зміни на загальну світову динаміку”.

кураторка проекту Катерина Рай

12 квітня в оновленому Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться відкриття скульптурного проекту «Реформуючи простір», у рамках якого будуть представлені роботи відомих українських художників Назара Білика, Олексія Золотарьова, Сергія Петлюка та зірки світової скульптури Жауме Пленcи, роботи якого представлені в усьому світі: у центрі Помпіду в Парижі, галереї Tate у Ліверпулі, музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку та інших.

13 ж квітня в Центрі сучасного мистецтва М17 у рамках Скульптурного проекту відбудеться форум, присвячений проблемам взаємодії публічного простору та скульптури.

Подію відвідають провідні експерти, представники мистецьких інституцій і фондів:

✔ Хелен Фібі — керівниця кураторської програми Йоркширського скульптурного парку, одного з найвідоміших парків світу;

✔ Стелла Іоанноу — співдиректорка Лондонського проекту Sculpture in the city, завдяки якому на вулицях Лондона встановлюються сучасні скульптури;

✔ Ліза Парола — незалежна кураторка, консультантка Фонду Маріо Мерца в Турині, який активно займається розвитком скульптури в Італії.

З ними можна буде зустрітися особисто та дізнатися, що таке сучасна міська скульптура, public art і навіщо це потрібно Києву. Разом із тим будемо говорити про розуміння концептуального об’ємного мистецтва, найпотужніших сучасних скульпторів і їхній вклад у покращення життя міст.

Програма заходу:

11:00 – 12:00 реєстрація учасників форуму.

12:00 – 12:15 вступне слово.

12:15 – 13:30 початок форуму та лекція від доктора Хелен Фібі, присвячена Йоркширському скульптурному парку, формуванню таких просторів та їхньої важливості для міст. Хелен розповість про те, яким чином у колекцію парку потрапляють нові експонати.

13:30 – 13:45 coffee brake.

13:45 – 15:15 лекція Стелли Іоанноу. Стелла розкаже про побудову взаємозв’язків між містом, бізнесом і мистецтвом, вигоду інвестицій у мистецтво для великих корпорацій, потребу в публічному мистецтві для міст, а також за яким саме принципом нові об’єкти мають ставати їх частиною.

15:15 – 15:30 coffee brake.

15:30 – 16:45 лекція Лізи Пароли з Фонду Маріо Мерца. Ліза розкаже, чому фонд, який вона представляє, — це інвестиція в італійську культуру, а також розгляне сучасне публічне мистецтво як нову форму комунікації.

17:00 – 17:15 coffee brake.

17:15 – 18:15 круглий стіл на тему: «Глобалізація як тренд сучасного мистецтва/Нові форми та задачі сучасної скульптури».

Вартість участі в заході — 100 грн.

Для студентів, пенсіонерів і школярів — 70 грн.

Квитки можна придбати в касах центру або за посиланням: http://www.m17tickets.com.ua/mtickets/?id=5.

Кількість квитків обмежена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *