Про який подарунок мріє співробітник музею?

18 травня уся світова спільнота святкуватиме Міжнародний День музеїв. Усі, хто працюють у музеях, знають, що це свято, коли можна розділити свою любов до музеїв з усім світом. Коли ти створюєш подію для всіх і кожного, працюєш більше ніж у будь-який інший день, але після дійства відчуваєш всеосяжне щастя від улюбленої справи. Що ж хоче у якості подарунку рядовий музейний співробітник? Найчастіше це не відзнака чи грамота, не премія, навіть не черга до музею. У нашому випадку – це включення Проекту Постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему: “Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні” (№ 8426 від 04.06.2018) до порядку денного ВРУ та її прийняття на найближчому пленарному тижні 13-17 травня.

Сьогодні, 6 травня 2019 року, музейна спільнота опублікувала відкритий лист до Голови Верховної Ради України та керівників фракцій та груп парламенту на сторінці Українського центру розвитку музейної справи у Facebook.

“18 квітня 2018 р. у стінах Верховної Ради України відбулися парламентські слухання на тему «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні». Музейна та пам’яткоохоронна спільноти України з великим оптимізмом сприйняли сам факт проведення таких слухань”.

Ідеться у листі

Як ми розуміємо, питання про Постанову 17 разів включалося до порядку денного Ради, але так і не отримало належної уваги, не говорячи про можливість прийняття.

Постанова торкається великого спектра важливих питань: захист археологічної спадщини, реставрація музейних предметів, боротьба з незаконним обігом культурних цінностей, розвиток міжнародних контактів і популяризація української історії, законодавче забезпечення охорони пам’яток, захист культурного надбання в анексованому Російською Федерацією Криму і на окупованій частині Донбасу тощо. Серед найбільш актуальних моментів – забезпечення розвитку пам’яткоохоронної сфери та музейної справи в умовах децентралізації.

Лист підтримали генеральні директори та завідувачі музеїв України, знані галеристи, вчені, голови громадських організацій та благодійних фондів (список є у листі).

Також до звернення долучаються журналісти, зокрема наше скромне видання Cedra.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *