Яскравий музейний день – 2019

18 травня вже 42-й раз святкуватимемо Всесвітній день музеїв. Свято було впроваджено Міжнародною радою музеїв ICOM у 1977 році. Минулого року до святкувята приєдналися більше ніж 37 000 музеїв світу з 158 країн. Звісно, що для співробітників музею це “найгарячіший” період. Українські музеї вже не перший рік створюють яскраві проекти, залишаючись у темі чи відхиляючись від неї.

Тема Міжнародного дня музеїв – 2019: «Музеї як культурні хаби: майбутнє традиції». Чи не всі українські музеї у тій, чи іншій мірі її дотрималися. Пропонуємо підбірку від нашої редакції.

“Кругла квітка”: Лекція-епілог до Міжнародного дня музеїв

Музей Івана Гончара

18 травня відбудеться лекція-епілог «Кругла квітка», на якій говоритимемо про традиційний український вінок. До лекції Олександра Сторчай відтворила колекцію святкових головних уборів, що до дрібниць повторюють оригінальні музейні експонати, а також предмети з історичних записів та фотографій. Планується показ вінків разом із брендом Ci by charodeyki, а також вистум спеціальної гості Мар’яни Головко.

Вхід за реєстрацією.

Імпреза “Грушевський і музика”

Музей Михайла Грушевського

Михайло Грушевський був тим ще меломаном, хоча хисту до музики та танців, зо його власними словами, не мав. Прослідкувати за типовим плейлистом лідера думок кінця ХІХ – початку ХХ століття можна буде 18 травня о 17:00 за адресою: вул. Паньківська, 19.

Прем’єрна вартість квитка: 100 грн.

Освітній марафон до Міжнародного дня музеїв

Національний музей “Меморіал жертв Голодомору”

Музей закликає пізнавати та творити разом .

З плану музею ми виділили такі активності:

12.00 – презентація нового воркшопу для дітей 11-14 років «Подорож часом: Дитинство». Дитинство на тлі епохи – учасники воркшопу зможуть порівняти долі дітей з різних верств та країн, які жили 100 років тому;
14.00 – презентація нового інтерактивного заняття для старшокласників та студентів «Історія одного щоденника», яке познайомить учасників з архівними джерелами, навчить обробляти та аналізувати інформацію, допоможе розвинути критичне мислення.


Вільний вхід протягом дня. (Вартість матеріалів до майстер-класів – 10 грн. з людини). Реєстрація тут.

Міжнародний день музеїв у Музеї історії міста Києва

Музей історії міста Києва

У Музеї історії міста Києва впевнені, що музеї вже давно перетворилися на справжні хаби. З їхньої програми на день ми виділили:

14.00 “Будівельна лихоманка в Києві (кінець ХІХ – початок ХХ століття)”

Екскурсія розповідає про особливості забудови Києва, появу прибуткових будинків і стилю модерн, розширення міської інфраструктури.

16.00 Жіноча освіта у Києві (кінець ХІХ – початок ХХ століття)

Жіноча історія – одне з топових питанб сучасної музейної справи, що не раз вже піднімалося на музейних днях та тижнях. Говоритимуть про те, як функціонували гімназії, які знання надавалися. На які посади могли претендувати жінки?

Вхід безкоштовний.

День музеїв у Ханенків

Музей Ханенків

Тему цьогорічного дня музеїв вирішили розглянути через нові партнерства музею зі спільнотами, які в інші способи досліджують, примножують і зберігають пам’ять.

«Середньовіччя. Living history» — програма, розроблена Музеєм Ханенків та подружжям історичних реконструкторів Катя Ляшенко (Katya Liashenko) з RoyalTailor та Serhii Hunkov з Woodanvil дасть змогу зануритися у минуле, відчути його на дотик, емоційно та фізично «вступити у сліди» людей минулих епох. 18-19 травня у залах європейської частини музею можна буде побачити (й помацати!) лицарське шатро 14 століття, зброю та обладунки, повне вбрання лицаря й дами 14-16 століть, їхнє ліжко та інші меблі того часу: стіл, стільці, скрині та ін., почути коментарі знавців та розв’язати завдання квесту «Шукачі. Середньовіччя».

18 травня вхід до музею безкоштовний.

Окрім святкувань вдень, це свято також відоме ночами у музеях. Готуємо підбірку нічних подій.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *